Czym jest peeling do skóry głowy?
W szerokiej ofercie peelingów do skóry głowy znaleźć można zarówno preparaty mechaniczne, jak i enzymatyczne. Przy podjęciu decyzji o wyborze konkretnego peelingu, trzeba wziąć pod uwagę kondycję włosów oraz ich indywidualne potrzeby.
Zabieg peelingu skóry głowy pozwala pozbyć się resztek martwego naskórka, a także dogłębnie oczyścić skórę głowy, co pozostawia ją dobrze ukrwioną i odżywioną.
Uznaje się, że peeling do skóry głowy należy wykonywać co najmniej raz na dwa tygodnie. Tego typu zabieg jest rekomendowany osobom które mają problem z włosami:
- przetłuszczającymi się,
- wypadającymi,
- rosnącymi zbyt wolno,
- przesuszonymi,
- zniszczonymi.
Jakie efekty przynosi regularne stosowanie peelingu do skóry głowy?
Peeling do skóry głowy to kosmetyk, który nie tylko usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry głowy, ale także poprawia krążenie i dotlenienie. Złuszczający masaż reguluje pracę gruczołów łojowych, co pozwala raz na zawsze pożegnać problem swędzącej skóry głowy i łupieżu.
Warto podkreślić, że zabieg złuszczający wpływa pozytywnie na kondycję nie tylko skóry głowy, ale także włosów. Na skutek zabiegu cebulki stają się bardziej odżywione, co bezpośrednio wpływa na wygląd kosmyków. Regularnie stosowany peeling sprawia, że włosy przestają wypadać, szybciej rosną, a także stają się mocniejsze i lśniące.
W jaki sposób stosuje się peeling do skóry głowy?
Peeling do skóry głowy warto stosować regularnie, niezależnie od ich kondycji. Jednak szczególnie spektakularne efekty przynosi w sytuacji, kiedy włosy są zniszczone i wymagają szczególnie skrupulatnej pielęgnacji.
Samo stosowanie peelingu do skóry głowy jest bardzo łatwe i przyjemne. Wystarczy niewielką ilość preparatu nanieść na nawilżoną skórę głowy, którą trzeba następnie masować delikatnymi ruchami. Uwaga – warto zwrócić uwagę na to, aby nie wywierać na nią zbyt dużego nacisku.
Po zakończonym zabiegu włosy i skórę głowy trzeba dokładnie spłukać wodą, aby pozbyć się resztek kosmetyku. Następnie można umyć włosy ulubionym szamponem i zastosować maskę lub odżywkę – peeling sprawia, że skóra lepiej wchłania zawarte w nich substancje odżywcze i nawilżające. Zabieg należy powtarzać w zależności od potrzeb, jednak nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie.
Biorąc pod uwagę, jak wiele korzyści wiąże się z regularnym stosowaniem peelingu do skóry głowy, nie ma się co dziwić, że jest to kosmetyk coraz bardziej popularny. Co ciekawe, wysokojakościowe i skuteczne peelingi do skóry głowy można również wykonać samodzielnie w domu na bazie naturalnych składników, dostępnych w każdej kuchni, takich jak kawa, cukier czy miód.