Rozpoczęli działalność 25 lat temu
Historia firmy ABW Superbruk z Hryniewicz produkującej kostkę brukową sięga roku 1992, kiedy to Juliusz Antoniuk, Krzysztof Bargłowski i Krystian Waszkuć postanowili wspólnie zrealizować wielkie marzenie o założeniu prywatnego przedsiębiorstwa produkcyjnego. Od początku postawili na 2 wartości – pasję do pracy i chęć ciągłego rozwoju.
Maszyna, która stała się podstawą pierwszej linii produkcyjnej, została sprowadzona z Republiki Południowej Afryki. W zakładzie rozpoczęto produkcję betonowych materiałów wibroprasowych.
Pierwsze sukcesy stały się impulsem, by wypracowane środki zainwestować w dalszy rozwój firmy. W 1999 r. uruchomiono drugą linię technologiczną – do produkcji kostek brukowych oraz płyt chodnikowych i betonowych, a w 2005 r. kolejną, na której powstawały kostki inwestycyjne i wysokie elementy.
W 2010 r. wdrożono zaś linię do produkcji szlachetnych kostek brukowych, 2 lata później uzupełniono ją o innowacyjną i pierwszą na polskim rynku linię technologiczną do uszlachetniania kostki brukowej, a w 2015 r. - o linię do produkcji szlachetnych kostek płukanych.
Firma stale się rozwija unowocześniając swój park maszynowy. W ostatnim roku wdrożono nowatorskie blaty do produkcji kostki brukowej z homogenicznego tworzywa sztucznego oraz zmodernizowano system dojrzewania kostki brukowej na 2 liniach produkcyjnych.
Dziś Superbruk dysponuje 4 innowacyjnymi liniami technologicznymi o łącznej dziennej mocy wytwórczej na poziomie ok. 15 tys. m2 oraz zatrudnia 100 wykwalifikowanych i skutecznych pracowników. Ich kostki znajdziemy w budownictwie mieszkalnym, w strefie publicznej oraz na dużych prestiżowych inwestycjach jak Port Lotniczy im. Chopina w Warszawie, stadion miejski w Białymstoku czy droga krajowa S8.
Świętowali jubileusz, przekazali władzę
Z okazji okrągłej rocznicy w hotelu Zamek Ryn odbyła się uroczysta Gala Jubileuszowa "25 lat sukcesu Superbruk" z licznymi atrakcjami.
Podczas części oficjalnej Juliusz Antoniuk zapowiedział nowe wyzwania i poważne zmiany w obszarze organizacyjnym firmy:
- Przyszedł czas, aby zarządzaniem w przedsiębiorstwie podzielić się z młodszym pokoleniem, które wznosi ze sobą wiedzę, świeże pomysły i silne dążenie do innowacyjności. Zmiana pokoleniowa w kierownictwie przedsiębiorstwa jest konsekwencją obranej przed laty i systematycznie realizowanej strategii. Młody lider, ze swoją szeroką wizją i pasją, przy wsparciu naszego doświadczenia, jest gwarantem dalszego dynamicznego rozwoju firmy i otwierania jej na nowe obszary działań.
Od tej chwili odpowiedzialność zarządzania przedsiębiorstwem spocznie na nowym członku zarządu Dominice Gułaj:
- Jestem zdecydowana i zdeterminowana, by mierzyć się wyzwaniami, jakie niesie ze sobą zarządzanie dużym przedsiębiorstwem produkcyjnym. Za cel biorę sobie zapewnienie rozwoju firmy w szybko zmieniającym się otoczeniu biznesowym, gospodarczym i technologicznym, zachowując przy tym rodzinny charakter działalności, poszanowanie dla jej wartości i dotychczasowych osiągnięć.
Galę poprowadził Krzysztof Szubzda, oprawą techniczną zajęła się firma Funatix Team Błażej Kowalski. Gwiazdą wieczoru był zespół Mega, a do tańca porwał DJ Damian Kowalski.
ewa.r@bialystokonline.pl