Do 11 września można zapisywać się na niestacjonarne studia II stopnia na największej uczelni technicznej w regionie. Politechnika Białostocka oferuje kandydatom osiem kierunków studiów magisterskich, na których jest łącznie 320 miejsc.
Studia magisterskie to nie tylko poszerzanie wiedzy, ale przede wszystkim szansa na zdobycie poszukiwanych na rynku pracy specjalizacji oraz uprawnień zawodowych. Tytuł magistra to wartość, która wzbogaca CV każdego absolwenta i stanowi mocny atut w poszukiwaniu atrakcyjnych ofert pracy. Nauka w trybie niestacjonarnym umożliwia naszym studentom rozwój zawodowy i łączenie edukacji z podjętą już wcześniej pracą - zachęca na swojej stronie internetowej uczelnia.
Kierunki studiów niestacjonarnych II stopnia wraz z limitami miejsc, które rozpoczynają się w roku akademickim 2024/2025:
Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku:
- Budownictwo – 60 miejsc;
- Inżynieria rolno-spożywcza i leśna – 30 miejsc;
- Inżynieria środowiska – 50 miejsc;
- Leśnictwo – 60 miejsc.
Wydział Elektryczny:
- Elektronika i telekomunikacja – 30 miejsc;
- Elektrotechnika – 30 miejsc.
Wydział Inżynierii Zarządzania:
- Zarządzanie – 30 miejsc.
Wydział Mechaniczny:
- Mechanika i budowa maszyn – 30 miejsc.
Osoby zainteresowane niestacjonarnymi studiami II stopnia muszą na swoim koncie w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów Politechniki Białostockiej (IRK) zapisać się na wybrany kierunek i wnieść opłatę rekrutacyjną w wysokości 85 zł (za jeden kierunek). Studia magisterskie przeznaczone są dla absolwentów studiów inżynierskich, którzy posiadają kwalifikacje I stopnia oraz kompetencje niezbędne do kontynuowania kształcenia na studiach II stopnia.
Listy zakwalifikowanych kandydatów będą podane 13 września.
24@bialystokonline.pl