Osoby, które chcą się dostać na studia II stopnia, będą musiały zdać egzamin - test wewnątrzuczelniany, który obejmuje znajomość zagadnień zawodowych. Wyjątkiem jest kierunek Kosmetologia, gdzie kandydaci będą musieli odbyć rozmowę kwalifikacyjną. Do egzaminu na studia II stopnia nie będą jednak dopuszczone osoby, które nie posiadają dyplomu ukończenia studiów I stopnia.
Wysokość opłaty rekrutacyjnej na Uniwersytecie Medycznym w tym roku akademickim wynosi 85 zł. W przypadku rejestracji na kilka kierunków lub form studiów należy dokonać oddzielnej opłaty za każdy kierunek lub formę studiów.
Kandydaci na studia II stopnia oraz na studia niestacjonarne mogą składać dokumenty do 28 sierpnia.
Listy rankingowe dostępne będą w siedzibie uczelni oraz na stronie internetowej (według numerów kandydatów). Dodatkowo każda osoba po zalogowaniu się na swoje konto rekrutacyjne otrzyma wiadomość dotyczącą swojego statusu i aktualnego progu punktowego.
Osoby, które nie zostaną przyjęte, mogą odwoływać się do Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej w terminie do 14 dni od daty otrzymania pisemnej decyzji o nieprzyjęciu na studia. Podstawą odwołania musi być jednak wskazanie naruszenia warunków i trybu rekrutacji na studia.
justyna.f@bialystokonline.pl