Projekt ma umożliwić młodym Izraelczykom poznanie naszego kraju, a Polakom większe otwarcie się na wielokulturowość ojczyzny. Organizatorzy chcą zmierzyć się z postrzeganiem Polski tylko przez pryzmat obozów Zagłady.
Spoiwem całego projektu jest stół - jako miejsce spotkania trzech generacji rodziny, symbol dialogu i porozumienia. Właśnie przy nim będą odbywały się warsztaty i spotkania z przedstawicielami różnorodnych kultur. Odwiedzając Warszawę, Murowaną Goślinę, Poznań, Gdańsk i Podlasie, uczestnicy projektu pogłębiają swoją edukację międzykulturową. Spotkają się m.in. z mniejszościami tatarską, czeczeńską, białoruską oraz żydowską. Projekt jest ciekawym przykładem burzenia stereotypów wśród młodzieży.
Koordynator projektu, Jakub Niewiński, tłumaczy potrzebę realizowania tego typu projektów: "Większość młodych Izraelczyków przyjeżdża do Polski w ramach edukacyjnych wyjazdów do miejsc Zagłady. Spędzają tam kilka dni, odseparowani od współczesnej Polski, rzadko spotykają się z młodymi Polakami". Dodaje również, że powstanie projektu było odpowiedzią na pogłębiającą się potrzebę dialogu z innymi wśród młodych Polaków.
Spotkanie odbędzie się w godz. 17-30-18.30. W sobotę młodzież będzie też peregrynowała szlakiem Dziedzictwa Żydowskiego. Natomiast w niedzielę Izraelczycy odwiedzą Kruszyniany z muzułmańskimi meczetem i cmentarzem.