Znaleźć przyjaźń w Lesie Złamanych Serc
"Źle się dzieje w Lesie Złamanych Serc! Jego obrońca, ryś, przepadł gdzieś bez wieści, gang psubratów terroryzuje okolicę, a porzucone na leśnym parkingu zwierzęta tracą resztki nadziei, obserwowane przez wiecznie głodną sowę z rozdwojeniem jaźni. Czy jedna zagubiona kotka może coś tu zmienić? Szczególnie, jeśli ma do pomocy tylko papużkę, żółwia i... patyczaka?" - tak wydawca zapowiada komiks.
"Bardzo dzika opowieść" to zabawna, wzruszająca, zaskakująca, a momentami straszna i oczywiście dzika historia o poszukiwaniu swojego miejsca i przyjaźni. To także pierwszy wspólny komiks prawdziwych mistrzów gatunku - Tomasza Samojlika i Marcina Podolca, których wspaniałymi kolorami wsparła Agata Mianowska.
Kim są autorzy?
Za dnia naukowiec - badacz historii przyrodniczej Puszczy Białowieskiej, nocami tworzy komiksy i książki dla dzieci, w których stara się popularyzować wiedzę o przyrodzie i jej tajemnicach. Życie na obrzeżach ostatniej pierwotnej puszczy Europy odcisnęło wyraźne piętno na twórczości Tomasza Samojlika, czego dowodem jest grupa stworzonych przez niego bohaterów, wśród których znajdują się żuberek Pompik i żubr Żorż, wilk Ambaras, wyderka Salwinka, wreszcie ryjówka malutka Dobrzyk.
Tomasz Samojlik zyskał popularność właśnie dzięki sadze o Dobrzyku, na którą składają się: "Ryjówka przeznaczenia", "Norka zagłady", "Powrót rzęsorka" i "Zguba zębiełków". Jest znany także z takich komiksów jak: "Umarły las", "Nieumarły las", "Zew padliny" i "To nie jest las dla starych wilków" czy "Bartnik Ignat i skarb puszczy".
Za swoją twórczość w 2012 roku otrzymał nagrodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Serwisu Nauka w Polsce PAP w VII edycji konkursu "Popularyzator Nauki".
Z kolei Marcin Podolec pochodzi z Jarosławia. Zdobywca nagród w kilku ogólnopolskich konkursach, nie tylko komiksowych. W 2008 roku wraz z Anią Miśkiewicz stworzył album "Ser-ce". Publikował w polskich zinach, lokalnej gazecie oraz w sieci. Współpracował m.in. z Ministerstwem Sprawiedliwości, katedrą prawa UJ oraz Łukaszem Grassem. Dokładne informacje na temat jego twórczości można znaleźć na blogu, który prowadzi od 2007 roku. "Kapitan Sheer" jest jego właściwym debiutem albumowym. Z komiksu publikowanego na blogu stał się tytułem zinowym, trafiając po drodze na stronę amerykańskiego wydawnictwa Top Shelf. W 2010 roku "Kapitan Sheer" doczekał się zbiorczego wydania, które zaowocowało wieloma recenzjami, a także drugim miejscem w plebiscycie Komiks Roku 2010.
Podolcowi zdarza się kończyć zaczęte książki, myśli najlepiej organizuje mu się podczas gry w koszykówkę lub w trakcie pieszych wędrówek po Bieszczadach.
anna.d@bialystokonline.pl