Do sprzedaży trafiła pierwsza pula biletów, a od 5 listopada rozpoczynają się próby reżyserskie. Twórcy uchylają rąbka tajemnicy i zapewniają, że białostocka realizacja zaskoczy nowatorskimi rozwiązaniami.
Opera w wymiarze cyfrowym
Baśniowa historia zyska na scenie OiFP znakomitą ilustrację dzięki światłom i projekcjom scenografii multimedialnej autorstwa Radka Dębniaka i Moniki Graban. Doskonale wyposażona, nowoczesna scena OiFP stwarza ogromne możliwości inscenizacyjne - realizatorzy spektaklu przeniosą akcję sceniczną opery Mozarta w wymiar cyfrowy. Fantastyczną scenografię dopełnią kostiumy zaprojektowane również przez Radka Dębniaka i Monikę Graban.
Za reżyserię widowiska będzie odpowiedzialny Jarosław Marszewski, reżyser posiadający w swoim dorobku artystycznym liczne realizacje spektakli operowych i telewizyjnych. Kierownictwo muzyczne nad spektaklem objął Michał Klauza, kierownik muzyczny OiFP. Choreografię przygotuje wielokrotny finalista największych międzynarodowych turniejów tanecznych, juror programu "You can dance. Po prostu tańcz" - Agustin Egurrola.
Tajemnicze dzieło Mozarta
Jedna z najbardziej tajemniczych oper. Arcydzieło spisane przez Mozarta na marginesie słynnego "Requiem" w ostatnich miesiącach jego życia. Już w pierwszym roku gry spektakl przekroczył zawrotną liczbę 100 wystawień, pozostając w repertuarze Freihaustheater aż do dnia jego zamknięcia. Natychmiast wznowiony na nowej scenie Theater an der Wien cieszył się niesłabnącym zainteresowaniem publiczności.
Mimo iż od powstania dzieła minęło ponad 200 lat, gwiazda tej opery nie blednie. Wkrótce będzie ją można obejrzeć w Białymstoku. Premiera "Czarodziejskiego fletu" Wolfganga Amadeusza Mozarta na dużej scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej.
anna.d@bialystokonline.pl