Nauka połączona z biznesem. Ruszyły zgłoszenia do Pomostów Przyszłości

2022.09.19 16:40
W poniedziałek (19.09) rozpoczęło się zgłaszanie projektów do konkursu "Pomosty Przyszłości" organizowanego przez Fundację Technotalenty i Województwo Podlaskie. O szczegółach opowiedzieli przedstawiciele obu instytucji.
Nauka połączona z biznesem. Ruszyły zgłoszenia do Pomostów Przyszłości
Fot: Malwina Witkowska

Tam gdzie biznes łączy się z nauką

"Pomosty Przyszłości" to pierwsze wydarzenie w województwie podlaskim promujące dobre wzorce odnośnie współpracy na linii biznes-nauka i odwrotnie. Wydarzenie jest skierowane do podmiotów gospodarczych, instytucji naukowych oraz wszystkich osób zainteresowanych współpracą nauki z biznesem.

- Kwestia związana z takimi przedsięwzięciami jest bardzo istotna dla rozwoju naszego województwa, nie tylko z punktu widzenia środków europejskich, ale ogólnie z punktu widzenia rozwoju regionu. Wreszcie będziemy mogli wskazać najlepsze projekty, które są realizowane w naszym regionie - powiedział Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego. - Pragniemy pokazywać to, co mamy najlepsze w naszym regionie, czyli ambitnych i kreatywnych mieszkańców. To są dobre praktyki, które powstają u naszych przedsiębiorców, których pomysłodawcami są ludzie z naszego województwa - dodał.

Fundacja Technotalenty została powołana przez grupę właścicieli i menedżerów czołowych firm województwa podlaskiego w 2014 r.

- Mamy 8 lat za nami, zorganizowaliśmy przez ten czas 6 konkursów, w których uczestniczyło 1000 osób, a 500 projektów zostało ocenionych. Uczestniczyli w nich studenci, naukowcy, uczniowie - przekazał Adam Walicki, prezes Fundacji Technotalenty.

Dodał, że ideą fundacji jest przede wszystkim bycie obecnym przy rozwoju województwa podlaskiego.

Jakie są kategorie?

Pomost do nauki dla podmiotu gospodarczego - kategoria skierowana do firm współpracujących skutecznie ze środowiskiem naukowym realizując wspólne projekty badawcze i rozwojowe (B+R) o charakterze wdrożeniowym. W formularzu należy opisać jakie projekty zostały wspólnie zrealizowane, co zostało wdrożone, jakie są tego dzisiaj rezultaty, czego projekty dotyczyły, kiedy zostały zrealizowane, jakie miały etapy i na jakich etapach teraz się znajdują oraz partnerów, którzy byli zaangażowani i jakie były ich role.

Pomost do nauki dla osoby - kategoria skierowana do osób odpowiedzialnych w swojej firmie za współpracę ze środowiskiem naukowym, dzięki którym w firmie realizowane są projekty B+R o charakterze wdrożeniowym. Zgłaszając się w tej kategorii należy opisać wspólnie zrealizowane projekty, co zostało wdrożone i jakie są tego dzisiaj rezultaty. Należy opisać czego projekty dotyczyły, kiedy zostały zrealizowane, jakie miały etapy i na jakich etapach teraz się znajdują. Dodatkowo należy opisać partnerów, którzy byli zaangażowani i jakie były ich role. A przede wszystkim: jaka była lub jest rola zgłaszanego uczestnika w danym projekcie.

Pomost do biznesu dla instytucji naukowej - kategoria skierowana do instytucji (instytutów badawczych, uczelni, wydziałów lub innych jednostek uczelni, centrów B+R i innych) , które działają naukowo na rzecz przemysłu i skutecznie wdrażają projekty B+R o charakterze wdrożeniowym. W tej kategorii należy opisać jakie projekty udało się wspólnie zrealizować, co zostało wdrożone i jakie są rezultaty. Instytucja powinna opisać czego projekty dotyczyły, kiedy zostały zrealizowane, jakie miały etapy i na jakich etapach teraz się znajdują, partnerów, którzy byli zaangażowani i jakie były ich role.

Pomost do biznesu dla osoby - kategoria skierowana do pracowników naukowych instytucji (instytutów badawczych, uczelni, wydziałów lub innych jednostek uczelni, centrów B+R i innych), którzy działają na rzecz przemysłu i skutecznie są realizowane projekty B+R o charakterze wdrożeniowym. W tej kategorii należy opisać jakie projekty udało się wspólnie zrealizować, co zostało wdrożone i jakie są tego rezultaty. Należy opisać czego projekty dotyczyły, kiedy zostały zrealizowane, jakie miały etapy i na jakich etapach teraz się znajdują. Dodatkowo uczestnicy powinni opisać partnerów, którzy byli zaangażowani i jakie były ich role. A przede wszystkim: jaka była lub jest rola uczestnika w danym projekcie.

Aby zgłosić się do Pomostów Przyszłości wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy od 19 września do 31 października i opisać swoją współpracę z nauką lub biznesem. Wyłonienie 4 zwycięzców odbędzie się podczas gali finałowej 12 grudnia w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Portal Miejski BiałystokOnline.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1176 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39