Młoda Jaga wywalczyła punkt w meczu z Podbeskidziem

2011.10.10 00:00
Drużyna Młodej Jagiellonii Białystok zremisowała w niedzielę na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:1 (0:1). Był to mecz 16. kolejki, który rozegrano awansem.

Białostoczanie objęli prowadzenie w 18. minucie. Po dośrodkowaniu Piotra Murawskiego nogę do piłki dołożył Przemysław Jastrzębski i pokonał bramkarza gospodarzy.

Podbeakidzie wyrównało 77. minucie. Gospodarze wyprowadzili kontrę dwójką zawodników, którą celnym strzałem zakończył Mateusz Janeczko. Podbeskidzie mecz kończyło w dziesiątkę, po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwona kartkę na 4. minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego ujrzał strzelec bramki - Janeczko.

Jagiellonia zajmuje obecnie dziewiatą pozycję z dorobkiem 14. punktów.

Podbeskidzie Bielsko-Biała (ME) - Jagiellonia Białystok (ME) 1:1 (0:1). Bramki: Janeczko 77 - Jastrzębski 18.

Podbeskidzie Bielsko-Biała (ME): Wierzbicki - Wentland, Moroń, Wawrzyniak, Januszyk - Patroń (46. Stokłosa), Gołuch (46. Byrtek), Nagi, Nowak - Janeczko, Gryta (23. Fabisiak).

Jagiellonia Białystok (ME): Walczyk - Butkiewicz, Radecki, Szóstko, Straus (46. Józefiak) - Grudziński, Malinowski, Kądzior, Murawski (60. Mackiewicz) - Jastrzębski, Zapolnik.

Żółte kartki: Janeczko (Podbeskidzie), Walczyk (Jagiellonia).

Czerwona kartka: Janeczko (86, za drugą żółtą, Podbeskidzie).