Łyżwiarze Juvenii powalczą o medale na ME w Soczi

2016.01.22 00:00
Dziesięcioro reprezentantów Polski - w tym szóstka zawodników Juvenii - wystartuje w mistrzostwach Europy w short tracku, które w ten weekend (22-24.01) rozegrane zostaną w Soczi.

Największe szanse na medal ma świetnie spisująca się w Pucharze Świata Natalia Maliszewska. Zawodniczka Juvenii Białystok na dystansie 500 m zajęła drugie miejsce w Montrealu i czwarte w Nagoi.

W ubiegłorocznych ME w holenderskim Dordrechcie Patrycja Maliszewska zdobyła brązowy medal na 500 m oraz w wieloboju. Jeśli zawodniczka białostockiej Juvenii przełoży formę z zawodów PŚ na turniej w Soczi, to medal jest jak najbardziej w jej zasięgu.

Oprócz Maliszewskiej, indywidualnie wystartuje również Warakomska, Konopko i Anikiej. Udział w sztafetach mogą wziąć tylko Markiewicz i Kuczyński.

Na ME zabraknie Patrycji Maliszewskiej. W ubiegłorocznych ME w holenderskim Dordrechcie starsza z sióstr zdobyła brązowy medal na 500 m oraz w wieloboju.