Silną stroną jest regeneracja bardzo nietypowych turbin, dzięki przerabianiu niewystępujących części turbosprężarek.
Co radzi Krymar? Poznaj podstawowe zasady, jak dbać o maszynę rolniczą z silnikiem wyposażonym w turbinę
Po pierwsze, wymieniajmy filtr powietrza - nawet drobny piasek, kurz, zanieczyszczenia czy elementy filtra mogą uszkodzić turbosprężarkę. Po drugie, wymieniajmy okresowo filtr i olej w silniku, pilnujmy jego poziomu i ciśnienia – olej odpowiada za smarowanie i chłodzenie turbiny. Ponadto, po uruchomieniu silnika, odczekajmy chwilę (ok. 30 s) na niskich obrotach, by doprowadzić olej do turbiny i nasmarować ją przed ciężką pracą. Po ciężkiej pracy, przed wyłączeniem silnika, odczekajmy minutę na biegu jałowym – gasząc silnik wyłączamy pompę olejową uniemożliwiając skuteczne chłodzenie turbosprężarki.
Samodzielna naprawa to zły pomysł, dlaczego?
Odradzamy samodzielną próbę regeneracji. Coraz częściej stosuje się elektroniczne elementy sterujące VNT. Prędkość w czasie pracy wirnika turbiny sięga 250 tys. obrotów na minutę, dlatego też nie należy montować podzespołów bez profesjonalnego wyważenia.
Mechanicy z białostockiego Krymaru znają wszystkie tajniki procesu regeneracji, wykorzystując w pełni wyspecjalizowany, nowoczesny park maszynowy firmy.
- Nasza praca to nasza pasja połączona z dążeniem do innowacyjności i perfekcji – powtarza często Mariusz Sieniuc, współwłaściciel działającej od 2009 r. białostockiej firmy Turbokrymar.
Gwarancją jakości jest certyfikat ISO 9001. Przedsiębiorstwo w oparciu o ciągle pogłębianą wiedzę swoich pracowników i najnowocześniejsze urządzenia dba o poprawne działanie turbosprężarek w samochodach swoich Klientów. Od początku istnienia firma inwestuje w rozwój maszynowo-techniczny i zakup profesjonalnych urządzeń niezbędnych do rzetelnego i precyzyjnego wykonywania napraw.
Klienci firmy to przede wszystkim właściciele samochodów osobowych i ciężarowych, warsztaty, profesjonalne serwisy samochodowe, zmechanizowane gospodarstwa rolne oraz zagraniczne firmy regeneracyjne, dla których Turbokrymar jest renomowanym podwykonawcą wszelkich usług związanych z naprawą uszkodzeń turbosprężarek. Technicy Turmokrymar przeprowadzają drobiazgowo cały proces regeneracji. Prowadzi on od weryfikacji uszkodzeń turbiny i oczyszczenia jej przy użyciu specjalistycznych urządzeń, przez wyważenie wałka, a następnie montaż części i doważenie zespołu wirującego na urządzeniach firmy SСНЕNСК. Po czym ustawiana jest wydajność turbosprężarki na urządzeniu Turbo Test Pro.
Turbokrymar zajmuje się także tuningiem, czyli przerabianiem turbosprężarek na mocniejsze i bardziej wydajne (tzw. hybrydy).
[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]