Organizatorzy zapraszają na koncerty zespołów Bez i Nadzieja oraz Włókno.
Bez i Nadzieja to warszawski projekt muzyczny zainicjowany przez Kasię Kalinowską (gitara elektryczna, wokal) i Agnieszkę Kocińską (wokal, ukulele) na pograniczu: chamber pop, chamber folk, avant folk. Ważnym elementem piosenek są teksty pisane w języku polskim (z wyjątkami), w których kobiece historie splatają się z podpatrywaniem przyrody, będącej dla artystek inspirującą bohaterką. Bez i Nadzieja stwarzają własną symbolikę dla roślin, zwierząt, zmieniającej się pogody, klimatu. Piszą piosenki, zanurzone w szmerze mrocznego jeziora, zapachu kwitnącego bzu, dźwięku szczekania psa i pękania szkła.
Bez i Nadzieja z Orkiestrą – od 2022 roku Agnieszka i Kasia współpracują z Maćkiem Pepłońskim (hage-o). Maciek, grający w projekcie na gitarze basowej i akordeonie, aranżuje utwory na instrumenty dęte dla muzyków i muzyczki z Warszawsko-Lubelskiej Orkiestry Dętej (Barbary Wajnchold – sakshorn tenorowy, Mikołaja Janowskiego – trąbka, Jędrzeja Webera – sakshorn altowy i tuba). Na perkusji gra Filip Rak.
Włókno to powstały podczas pandemii zespół muzyczny. Tworzą go białostoczanie: Michał i Bartek Krot, Filip Majewski oraz Kuba Sosiński.
Z początku jammowali w swojej salce w Fastach, jednak z czasem z półgodzinnych improwizacji zaczęły wyłaniać się konkretne kompozycje. Zespół czerpie z różnych muzycznych źródeł, łącząc brzmienia przesterów i syntezatorów z łagodnością, melodyjnością i refleksją. W ich muzyce można znaleźć elementy jazzu, noise’u, progresji, popu – wszystko w służbie przekazywanych emocji. Śpiewają w większości po angielsku, a ich teksty dotykają często bardzo współczesnych problemów.
Vilety: 25 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu), do kupienia w kasach kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz na stronie bilety.bok.bialystok.pl