Kolejny mecz i kolejne zwycięstwo. Żubry się nie zatrzymują

2024.10.14 11:50
Po 4 kolejkach sezonu 2024/2025 Żubry Chorten Białystok mają na swym koncie komplet zwycięstw. W niedzielę (13.10) rogaty zespół pokonał na wyjeździe Klub Sportowy Księżak Łowicz.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Białostockie Żubry nie zwalniają tempa. Ekipa z północno-wschodniej Polski udała się w niedzielę na trudny teren w Łowiczu, ale Klub Sportowy Księżak nie był w stanie zakończyć świetnej passy gości. Podopieczni Romana Skrzecza wygrali 84:75, jednak należy zauważyć, że zwycięstwo nie przyszło podlaskiej drużynie łatwo. Mecz był bardzo wyrównany i tak naprawdę dopiero w ostatniej kwarcie Żubrom udało się odskoczyć na bezpieczny dystans. Kluczowy był początek czwartej części spotkania, kiedy to białostoczanie zdobyli 12 punktów z rzędu przy braku celnych rzutów po stronie gospodarzy. Bohaterem przyjezdnych został Bartosz Proczek, który zakończył mecz z dorobkiem 21 punktów.

W sobotę (12.10) wygrał także Tur, dla którego zwycięstwo z Profbudem Legią II Warszawa było pierwszym triumfem w tym sezonie. Domowy pojedynek rozpoczął się dla bielszczan źle, bo po inauguracyjnej kwarcie gospodarze przegrywali 10:20, ale w połowie rywalizacji to Tur był już na minimalnym prowadzeniu (37:36), a w dalszej fazie spotkania przewaga podlaskiej drużyny urosła i ostatecznie potyczka zakończyła się wynikiem 91:78. Najwięcej punktów dla Tura, dokładnie 20, zdobył Łukasz Kuczyński.

W następnej serii zmagań zespoły z naszego regionu zagrają na wyjazdach. Żubry powalczą w stolicy kraju z rezerwami warszawskiej Legii, natomiast Tur uda się do Ostrowi Mazowieckiej na starcie z miejscowym Sokołem.

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)
16. AZS URad HydroTruck Radom 3 3 0-3

Klub Sportowy Księżak Łowicz - Żubry Chorten Białystok 75:84 (22:24, 21:24, 21:17, 11:19)
Żubry Chorten Białystok: Cezary Karpik (14 pkt), Marcel Kapuściński (2 pkt), Krystian Tyszka (14 pkt), Szymon Ćwikliński (12 pkt), Adam Skiba (10 pkt), Bartosz Strażewicz (0 pkt), Jakub Krasowski (0 pkt), Igor Lewandowski (11 pkt), Paweł Trypus (0 pkt), Bartosz Proczek (21 pkt)

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski - Profbud Legia II Warszawa 91:78 (10:20, 27:16, 25:19, 29:23)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Piotr Bobka (8 pkt), Wojciech Wasiluk (0 pkt), Jakub Grigoruk (6 pkt), Łukasz Kuczyński (20 pkt), Mateusz Fatz (9 pkt), Mikołaj Krakowiak (11 pkt), Paweł Śpica (16 pkt), Piotr Łucka (5 pkt), Patryk Milewski (14 pkt), Aaron Weres (2 pkt)