Kolejna porażka. Jagiellonia znów została zdominowana

2024.03.03 13:20
Futsalowa Jagiellonia doznała w sobotę (2.03) 20. porażki w tym sezonie. W hali Mechaniaka Żółto-Czerwoni przegrali z klubem GI Malepszy Arth Soft Leszno różnicą sześciu goli.
Fot: Maciej Safaryn

Pogrążona w kryzysie Jagiellonia nie zdołała uszczęśliwić swych kibiców. Białostoczanie przed własną publicznością polegli i to polegli wysoko, bo goście z Leszna zwyciężyli aż 8:2.

W początkowej fazie spotkania Żółto-Czerwoni grali w defensywie bardzo rozważnie i nie popełniali większych błędów, dlatego faworyzowany zespół przyjezdnych w pierwszych 10 minutach nie był w stanie pokonać Kamila Ulmana. Niestety, gdy bramkarz Jagiellonii w końcu skapitulował, to worek z golami rozwiązał się na dobre. Najpierw do siatki gospodarzy trafił Jose Luis Tangarife, a po chwili uczynił to też Rajmund Siecla, który skierował piłkę do pustej bramki. Następnie białostoczanie zdołali złapać z rywalami kontakt, gdyż uderzenie Piotra Skiepki skutecznie dobił Jakub Kozłowski, lecz jeszcze przed przerwą ponownie na listę strzelców wpisał się Siecla, po czym uczynił to również Alber Betowski i sytuacja Jagiellonii stała się bardzo trudna.

Ekipa ze stolicy Podlasia przegrała pierwszą połowę 1:4 i taki sam wynik padł również w drugiej odsłonie meczu. Kolejne gole na konto leszczynian zdobywali Siecla, Betowski, Kozhemiaka oraz Molicki, zaś po stronie Jagi trafił jedynie Grzegorz Haraburda. Tak na dobrą sprawę gospodarze mogli przegrać nawet 2:9, bo w ostatnich sekundach na korzyść przyjezdnych podyktowany został przedłużony rzut karny. Rajmund Siecla, mimo wybornej okazji, uderzył jednak poza światło bramki.

16. SFF KS Sośnica Gliwice 24 7 28:113

Jagiellonia Białystok - GI Malepszy Arth Soft Leszno 2:8 (1:4)
Bramki: Jakub Kozłowski 15, Grzegorz Haraburda 35 - Jose Luis Tangarife 11, Rajmund Siecla 11, 18, 23, Albert Betowski 20, 24, Viacheslav Kozhemiaka 25, Jakub Molicki 29

Jagiellonia Białystok: Dobreńko, Danilewicz - Nasuto, Sakowicz, Skiepko, Makal, Haraburda, Kajewski, Kozłowski, Prolejko

GI Malepszy Arth Soft Leszno: Długosz, Jarożek, Koivumaki, Staśkiewicz, Kozłow, Andersz – Gallego, Konopacki, Molicki, Kąkol, Tangarife, Kożemiaka, Kolesnikow, Zydorczyk, Małyszko, Siecla, Jurga, Betowski, Firańczyk, Maciejewski