Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku uruchomił bonus na szkolenia redukujące punkty karne. O 25 procent niższą cenę będą płacili w białostockim ośrodku kursanci pracujący w szpitalach oraz pogotowiu ratunkowym. Kierowcy karetek pogotowia i pracownicy kilku szpitalu od lat uczestniczą w darmowych warsztatach doskonalących umiejętności kierowców.
Kursy redukujące punkty karne. Ile kosztują?
Kursy redukujące 6 punktów karnych powróciły 17 września. Raz na pół roku mogą z nich skorzystać kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy dłużej niż rok. Zmianie uległ program szkolenia (trwa 9 godzin lekcyjnych i zawiera zajęcia praktyczne: dwa hamowania awaryjne). Mimo znacznie wyższej ceny (która w Białymstoku i tak jest jedną z najniższych w kraju – 950 zł) nie brakuje chętnych. Do wtorku odbyło się 15 szkoleń, z których skorzystało 209 kierowców. WORD obiecywał, że będzie starał się wprowadzić bonusy i właśnie od wtorku pierwszy z nich wszedł w życie.
- Większość pracowników służby zdrowia jest bardzo aktywnymi kierowcami i często z przyczyn zawodowych sporo czasu spędzają za kierownicą. Chcemy pomóc tym osobom, które popełniły wykroczenia, a wiadomo, że wynagrodzenia w służbie zdrowia nie należą do tych najwyższych. Poza tym warto pomagać ludziom, którzy ratują nam zdrowie i życie. Do wprowadzenia bonusu przekonali mnie białostoccy radni i społecznicy: Katarzyna Siemieniuk i Henryk Dębowski, którzy są członkami Rad Społecznych w białostockim pogotowiu ratunkowym oraz szpitalu w Choroszczy. Dodatkowo WORD zadeklarował przeprowadzenie darmowych warsztatów podnoszących wiedzę w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla pracowników służby zdrowia, którzy zgłoszą się do ośrodka – deklaruje Przemysław Sarosiek, dyrektor WORD w Białymstoku.
Punkty karne do redukcji. Kiedy kursy? [TERMINY]
Po zniżkach kurs redukujący punkty karne będzie kosztował 712 złotych. Skorzystać z niego mogą osoby, które przedstawią zaświadczenie o zatrudnieniu w szpitalach lub pogotowiu.
W październiku szkolenia organizowane przez białostocki WORD odbywają się 4 dni w tygodniu (w tym w weekendy) i można się zapisywać na bieżąco, a czas oczekiwania nie przekracza 2-3 dni. Dodatkowo WORD rozpoczyna zajęcia poza swoją siedzibą:
- 6 i 13 października szkolenia odbędą się w Bielsku Podlaskim
- 20 października w Hajnówce
- 26 października w Drohiczynie.
Ponadto pracownicy ośrodka czekają na propozycje miejscowości, w których WORD powinien zorganizować kolejne szkolenia wyjazdowe.
WORD czeka na propozycje od podlaskich samorządów
- Czekam na kolejne inicjatywy. Szczególnie liczę na sygnały z podlaskich miejscowości i zapraszam do współpracy władze samorządowe oraz przedstawicieli społeczności lokalnych. Zgłaszajcie Państwo miejsce, gdzie powinniśmy zorganizować takie kursy redukujące punkty karne oraz darmowe zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym – podsumowuje dyrektor Sarosiek.
24@bialystokonline.pl