Jagiellonia rozgromiła Sokoła Ostróda

2012.08.12 00:00
Jagiellonia Białystok pokonała w Ostródzie miejscowego Sokoła 8:1 (3:0) i awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski. Na razie nie wiadomo z kim żółto-czerwoni zmierzą się w następnej fazie gier, która rozegrana zostanie 26 września.
Fot: jagiellonia.net
Maciej Makuszewski (z lewej) zdobył dwie bramki w Ostródzie

Jagiellonia objęła prowadzenie już w 5. minucie. Maciej Makuszewski dośrodkował w pole karne. Piłka otarła się o jednego z zawodników Sokoła i wpadła do bramki. W 10. minucie Makuszewski wrzucił w pole karne. Tomasz Kupisz uderzył głową ale piłka przeleciała obok słupka. W 17. minucie Marcin Gajos dośrodkował w pole karne, a zamykający akcję Kupisz trafił w boczną siatkę. W 21. minucie futbolówka spadła pod nogi Tomasza Frankowskiego, który uderzył zbyt lekko aby pokonać golkipera gospodarzy. Chwilę później Jagiellonia podwyższyła na 2:0. Makuszewski nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem i umieścił piłkę w siatce. W 45. minucie z dystansu strzelał Luka Pejovic. Jednak uderzenie zawodnika Jagi minęło światło bramki. W ostatnich sekundach pierwszej połowy białostoczanie zdobyli trzecią bramkę. Gajos zagrał prostopadle do Makuszewskiego, który minął golkipera i ustalił wynik do przerwy.

Pierwszy strzał w 51. minucie oddał Frankowski. Jednak lepiej to uderzenie przemilczeć. Chwilę później próbował Makuszewski. Tym razem golkiper gospodarzy sparował piłkę na rzut rożny. W 57. minucie Tomasz Frankowski w zamieszaniu podbramkowym skierował piłkę do bramki i Jagiellonia zdobyła czwartego gola. Chwilę później powinno być 5:0 ale Nika Dźalamidze w doskonałej sytuacji nie trafił do pustej bramki. Sokół odpowiedział minutę później. Marek Śnieżawski trafił jednak w poprzeczkę i piłka wyszła za końcową linię. W 65. minucie Kupisz podał do Dżalamidze i ten tym razem nie zmarnował okazji. Gruzin podwyższył prowadzenie. W 74. minucie Makuszewski znalazł się w doskonałej sytuacji ale nie trafił w światło bramki. Chwilę później Jaga zdobyła szóstą bramkę. Adam Dźwigała zagrał do Dżalamidze, który lekką podcinką umieścił piłkę w bramce Sokoła. W 79. minucie Dźwigała sam pokonał golkipera po dobrym zagraniu Makuszewskiego. W 85. minucie Dźwigała była faulowany w polu karnym i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Kupisz i podwyższył prowadzenie. W 90. minucie Sokół zdobył honorowego gola. W polu karnym faulowany był Szostek, a Śnieżawski zamienił rzut karny na bramkę.

Sokół Ostróda - Jagiellonia Białystok 1:8 (0:3). Bramki: Śnieżawski 90 (k) - Makuszewski 5, 26, 45, Frankowski 57, Kupisz 65, 86 (k), Dzalamidze 76, Dźwigała 79.

Sokół Ostróda: 1. Piotr Sikora - 16. Paweł Podhorodecki, 13. Bartosz Wojtaszewski, 4. Paweł Sędrowski, 2. Paweł Śnieżawski - 6. Karol Narojczyk (67, 11. Krystian Mazik), 8. Igor Biedrzycki (46 Marcin Wronka), 7. Maciej Szostek, 10. Paweł Szymański - 3. Bogdan Miłkowski (70 Andrzej Burchart), 9. Marek Śnieżawski.

Jagiellonia Białystok: 30. Łukasz Skowron - 2. Filip Modelski, 4. Michał Pazdan, 16. Luka Pejović - 8. Tomasz Kupisz, 17. Alexis Norambuena, 22. Rafał Grzyb (68, 5. Tomasz Bandrowski), 18. Łukasz Tymiński, 7. Maciej Makuszewski - 20. Maciej Gajos (58, 10. Nika Dzalamidze), 21. Tomasz Frankowski (61, 14. Adam Dźwigała).

Żółte kartki: Sędrowski (Sokół), Gajos (Jagiellonia).

Sędziował: Michał Mularczyk (Skierniewice).

Widzów: 1500.