Jagiellonia przegrała w Chorzowie

2011.08.28 00:00
Jagiellonia Białystok przegrała na wyjeździe z Ruchem Chorzów 0:1. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Paweł Abbott. Była to pierwsza porażka żołto-czerwonych pod wodzą Czesława Michniewicza.
Fot: jagiellonia.pl
Jagiellonia wraca bez punktów z Chorzowa

Pierwszą dogodną okazję stworzyli gospodarze. Łukasz Janoszka podał do Macieja Jankowskiego, a ten naciskany przez zawodników Jagi oddał niecelny strzał. W odpowiedzi uderzał Tomasz Frankowski. Napastnik żółto-czerwonych nie trafił w światło bramki.

Jagiellonia powinna objąć prowadzenie w 6. minucie. W polu karnym faulowany był Dawid Plizga. Arbiter podyktował rzut karny, a do piłki podszedł "Franek". Doświadczony napastnik trafił w słupek…

W 12. minucie świetną okazję do objęcia prowadzenia miał Ruch. Łukasz Janoszka stanął oko w oko z Jakubem Słowikiem. Bramkarz Jagi wyszedł z tej sytuacji obronną ręką. W 19 minucie uderzał Rafał Grzyb, jego próba została zablokowana. Po chwili próbował Łukasz Tymiński, efekt był taki sam.

W 28 minucie piłkarze Jagiellonii fatalnie rozegrali rzut wolny. Arkadiusz Piech szybko podał do Jankowskiego, a ten minął Słowika i trafił w słupek bramki gości. Chwilę później z dystansu strzelał z dystansu, niecelnie.

W 39. minucie Jaga wykonywała rzut rożny. Kupisz wrzucił w pole karne, a tam Tomasz Porębski tylko musnął futbolówkę. Cztery minuty później potężnie "kropnął" Igor Lewczuk. Słowik był jednak na posterunku.

Tuż po przerwie próbował Marcin Malinowski. Ponownie dobrze interweniował Słowik. W 53. i 57. minucie dobra okazje miał Ślizga. Za pierwszym razem ubiegł go Igor Lewczuk, a przy drugiej próbie strzał obronił bramkarz Matko Perdijić.

W 68 minucie Ruch objął prowadzenie Z prawej strony piłkę na 11 metr dośrodkował Lewczuk, mocny strzał Arkadiusza Piecha zdołał odbić Słowik, niestety Porębski nie zdążył z interwencją, nie zaasekurował go też żaden ze starszych kolegów i wprowadzony kilka minut wcześniej na boisko Paweł Abbott z bliska wpakował piłkę do bramki.

Po zdobyciu bramki przez gospodarzy trener Czesław Michniewicz dokonal trzech zmian. Na niewiele się to jednak zdało, bo Jagiellonia nie potrafiła sforsować defensywy Ruch i ostatecznie przegrała 0:1.

Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0).