Jagiellonia Białystok przegrała drugi sparing

2013.06.29 00:00
W rozegranym dziś (29.06) spotkaniu kontrolnym Jagiellonia Białystok przegrała z Pogonią Szczecin 1:3 (1:0). Jedyne trafienie dla żółto-czerwonych zaliczył Tomasz Kowalski w 73. minucie gry.

Od początku spotkania lepiej radziła sobie drużyna Pogoni. Dwukrotnie w pierwszych 10. minutach, bliski szczęścia był pomocnik "Portowców" - Adam Frączczak. Piłka po jego uderzeniach głową nie zdołała jednak znaleźć drogi do bramki strzeżonej przez Jakuba Słowika. W 34. minucie Pogoń dopięła swego. Bartosz Ława sprytnie wykonał rzut wolny, wycofując piłkę do niepilnowanego Takafumi Akahoshiego, a ten strzałem tuż przy słupku nie dał szans bramkarzowi Jagiellonii.

Na drugą połowę trener Piotr Stokowiec wymienił całą jedenastkę. Z kolei szkoleniowiec Pogoni - Dariusz Wdowczyk dokonał dwóch roszad w składzie. Zmiany przyniosły efekty w grze Jagiellonii, która miała udany początek drugiej połowy. Jednak w 53. minucie dośrodkowanie Frączczaka po raz kolejny wykorzystał Akahoshi. Piłka lądując w bramce, odbiła się jeszcze od słupka. Białostoczanie odpowiedzieli w 73. minucie. W sytuacji sam na sam z Krystianem Rudnickim lepszy okazał się Tomasz Kowalski. W ostatniej minucie spotkania wynik ustalił Takuya Murayama.

W meczu z drużyną ze Szczecina testowanych było dwóch graczy - Mateusz Żukowski (Legia Warszawa) i Sebastian Kamiński (Jarota Jarocin). Zastąpili oni kontuzjowanego Filipa Modelskiego i Macieja Gajosa.

Dziś Jagiellonia Białystok rozegra kolejny sparing. Jej rywalem będzie grający w A klasie Helios Bucz.

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 3:1 (1:0). Bramki: Akahoshi 34, 55, Murayama 90 - Kowalski 73.

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz (63. Krystian Rudnicki) - Adam Frączczak (63. Mateusz Sobolczyk), Michał Koj, Wojciech Golla, Przemysław Pietruszka - Jakub Bąk, Bartosz Ława (70. Vuk Sotirović), Maksymilian Rogalski (46. Abdul Moustapha Ouédraogo), Takafumi Akahoshi (70. Maksymilian Rogalski), Takuya Murayama - Vuk Sotirović (46. Donald Djoussé).

Jagiellonia Białystok: Jakub Słowik (55. Krzysztof Baran) - Jakub Tosik (55. Mateusz Żebrowski), Michał Pazdan (55. Andrzej Niewulis), Ugochukwu Ukah (55. Tomasz Porębski), Jonatan Straus (46. Alexis Norambuena) - Tomasz Bandrowski (55. Michał Pawlik), Rafał Grzyb (46. Adam Dźwigała), Dani Quintana (55. Kim Min-kyun), Sebastian Kamiński (46. Tomasz Kowalski), Dawid Plizga (55. Paweł Drażba) - Mateusz Piątkowski (55. Jan Pawłowski).