Żubry znów wygrały. Łatwo jednak nie było

2024.10.06 08:41
Koszykarze Żubrów Chorten Białystok odnieśli w sobotę (5.10) drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem podlaski zespół okazał się lepszy od AZS-u AWF Warszawa (wcześniej Energa Basket Warszawa). Swoje spotkanie przegrał za to Tur.
Fot: Andrzej Zgiet

Żubry II-ligowy sezon 2024/2025 rozpoczęły od wyjazdowego zwycięstwa z Legionem Legionowo (81:10), a teraz przyszła pora, by przywitać się z własną publicznością. Domowa inauguracja wypadła nieźle, bo rogaty zespół pokonał AZS AWF Warszawa, aczkolwiek fani białostockiej drużyny o wynik nie mogli być spokojni do samego końca.

Gospodarze rozpoczęli mecz zgodnie z planem, ponieważ po 10 minutach podopieczni Romana Skrzecza prowadzili ze stołecznym klubem 27:20, a w dalszej fazie pojedynku przewaga Żubrów urosła nawet do kilkunastu punktów. Niestety w trzeciej kwarcie dystans dzielący oba zespoły zaczął się zmniejszać, w efekcie czego na kilka minut przed końcem zmagań białostoczanie wygrywali jedynie różnicą czterech oczek (68:64). Ostatecznie ekipa z północno-wschodniej Polski nie dała się jednak dogonić. Rogata drużyna zwyciężyła domowy mecz 80:75, a największym atutem gospodarzy okazała się gra zespołowa. W trakcie sobotniej rywalizacji aż sześciu koszykarzy Żubrów zapisało na swym koncie co najmniej 10 punktów.

Happy endu nie miał za to pojedynek z udziałem Tura. Bielszczanie, którzy przed tygodniem pauzowali, przegrali na wyjeździe z Legionem Legionowo 75:85. Katem podlaskiej drużyny był w sobotni wieczór Mikołaj Motel, który zakończył mecz z dorobkiem 24 oczek.

W następnej kolejce będziemy świadkami rogatych derbów. Starcie pomiędzy Turem a Żubrami, które dojdzie do skutku w Bielsku Podlaskim, rozegrane zostanie już w środę (9.10) o godz. 19.00.

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)
16. Hydro Truck II Radom 0 0 0-0

Żubry Chorten Białystok - AZS AWF Warszawa 80:75 (27:20, 23:17, 14:20, 16:18)
Żubry Chorten Białystok: Cezary Karpik (10 pkt), Marcel Kapuściński (12 pkt), Krystian Tyszka (14 pkt), Szymon Ćwikliński (15 pkt), Adam Skiba (14 pkt), Igor Lewandowski (2 pkt), Bartosz Proczek (13 pkt)

RJ House Legion Legionowo - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 85:75 (25:16, 15:20, 18:18, 27:21)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Piotr Bobka (5 pkt), Jakub Grigoruk (4 pkt), Łukasz Kuczyński (6 pkt), Mateusz Fatz (5 pkt), Mikołaj Krakowiak (14 pkt), Paweł Śpica (5 pkt), Piotr Łucka (10 pkt), Patryk Milewski (8 pkt), Aaron Weres (15 pkt) Marcin Marczuk (3 pkt)