Ważne daty
- Do 3 lipca wyborca można ustanowić pełnomocnika do głosowania. Dotyczy to osób, które w dniu głosowania ukończą 60 lat;
- Do 7 lipca można dopisać się do spisu wyborców;
- Do 7 lipca można zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego. Dotyczy osób, które w dniu głosowania podlegają obowiązkowej kwarantannie lub izolacji;
- Do 10 lipca będą wydawane zaświadczenia o prawie do głosowania;
- Do 10 lipca można zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego. Dotyczy osób, które rozpoczną podleganie obowiązkowej kwarantannie lub izolacji po tym terminie.
Wyborcy, którzy wnioski w powyższych sprawach składali przed I turą wyborów, nie muszą robić tego ponownie. Wszystkie wnioski złożone przed pierwszym głosowaniem dotyczą również ponownego głosowania.
Wyborcy niebędący w kwarantannie, którzy w pierwszej turze głosowali tradycyjnie bądź nie głosowali w ogóle wnioski o głosowanie korespondencyjne mogli składać tylko do 28 czerwca.
Sprawy wyborcze należy załatwiać w swoich urzędach gmin. W Białymstoku zajmuje się tym Departament Obsługi Mieszkańców przy ul. Branickiego 3/5.
Wnioski można przesłać w formie elektronicznej, pocztowej lub bezpośrednio wrzucając do do urny podawczej znajdującej się w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Słonimskiej 1.
angelika.dorf@bialystokonline.pl