Honor uratowany! Natalia Kaczmarek jest wielka!

2024.08.09 20:24
Brązowy medal igrzysk olimpijskich dla Natalii Kaczmarek. Zawodniczka Podlasia Białystok finałowy bieg na 400 m ukończyła na trzecim miejscu z czasem 48.98 s.
Fot: Marek Biczyk/PZLA

Najpierw było 49.98 s w eliminacjach, później 49.45 s w półfinale, a następnie, już w rywalizacji finałowej, Natalia Kaczmarek osiągnęła czas 48.98 s. Taki wynik pozwolił Polce ukończyć decydujący bieg na 400 m na trzecim miejscu, dzięki czemu 26-latka wróci do kraju z brązowym medalem. Należy dodać, że polscy kibice na olimpijski krążek na tym dystansie czekali aż 48 lat.

Po wyczynie Kaczmarek z ulgą z pewnością odetchnął prezes PZLA, czyli Henryk Olszewski. Podium Natalii oznacza bowiem, że polscy lekkoatleci nie zakończą jednak igrzysk olimpijskich bez medalu. Honor został zatem uratowany.

Finałowy bieg na 400 m wygrała Marileidy Paulino z Dominikany, która ustanowiła nowy rekord olimpijski (48.17 s), natomiast srebro wywalczyła reprezentantka Bahrajnu - Salwa Eid Naser (48.53 s).