Sukces naukowca związany jest z oryginalnym pomysłem projektu jego zespołu pt. Badanie właściwości statycznych i dynamicznych kryształów magnonicznych i magnetofotonicznych SYMPHONY. Obiektem badań będą magnetyczne nanostruktury (warstwy głównie kobaltu o grubościach rzędu nanometra - czyli kilku odległości międzyatomowych) wykonane w warunkach ultrawysokiej próżni (zbliżonej do próżni panującej w przestrzeni kosmicznej). Po wytworzeniu materiały te będą modyfikowane poprzez bombardowanie jonami lub naświetlanie silnymi impulsami światła. W wyniku tych procesów oczekiwane jest uzyskanie nowej klasy materiałów o unikalnych właściwościach magnetycznych i optycznych. Magnetyczne nanostruktury będą badane głównie w Zakładzie Fizyki Magnetyków UwB z wykorzystaniem uruchomionych ostatnio nowoczesnych i unikatowych metod pomiarowych bazujących między innymi na femtosekundowych impulsach światła laserowego. Do realizacji projektu posłuży baza aparaturowa ostatnio rozbudowana w ramach krajowego konsorcjum SPINLAB PO IG.2.2. Materiały do badań zostaną wykonane w jednym z ośrodków partnerskich konsorcjum SPINLAB - IFPAN w Warszawie. Chęć udziału w realizacji projektu zadeklarowały również zagraniczne ośrodki naukowe z Czech, Francji, Holandii, Niemiec i Szwajcarii.
Warto dodać, że do konkursu zgłoszono 76 wniosków z centrów naukowych z całego kraju. 31 badaczy zakwalifikowało się do drugiego etapu i zostało zaproszonych na spotkanie z panelem recenzenckim. Dziewięciu najlepszych kandydatów, w tym prof. Maziewski otrzymało dofinansowanie o łącznej kwocie 16,53 mln złotych na utworzenie i rozwój zespołów badawczych.
W ramach rozpoczynającego się projektu przewidziane są atrakcyjne stypendia dla wyłonionych w drodze otwartego konkursu: studentów (studiów drugiego stopnia), doktorantów i uczestników staży podoktorskich, którzy wezmą udział w realizacji projektu SYMPHONY. Obecnie trwają przygotowania szczegółów umowy do podpisania pomiędzy Fundacją, Uniwersytetem i laureatem projektu.