Jak podkreśla Grzegorz Stefaniak ze Stowarzyszenia 9/12, płeć i seksualność mamy wszyscy, dlatego Festiwal Nienormatograf adresowany jest do wszystkich osób otwartych na różnorodność, ciekawych świata i odmienności, ale także i tych, które tę odmienność w sobie noszą.
Spotkania, dyskusje panelowe, bloki filmowe, warsztaty. Przez tydzień ludzka płeć i seksualność znajdą się w centrum uwagi. Filmy prezentowane podczas festiwalu będą się skupiały wokół najistotniejszych tematów związanych z płcią społeczno-kulturową, orientacją seksualną, odmiennością i wykluczeniem ze względu na płeć i seksualność. W dyskusjach panelowych wezmą udział m.in. transpłciowa artystka Rafalala, Anna Grodzka, prezeska Fundacji Tranns-Fuzja działającej na rzecz osób transpłciowych oraz Krystian Legierski, warszawski radny, polityk i działacz na rzecz mniejszości seksualnych. Odbędą się również spotkania poświęcone książkom wydanym przez Krytykę Polityczną z udziałem m.in. Marty Konarzewskiej, Piotra Pacewicza i Jej Perfekcyjności - autora, autorki i bohatera/ki książki "Zakazane miłości - płeć, seksualność i inne tabu".
W programie także pierwsza w Białymstoku queerowa impreza "Queer kom zu mir!", której gwoździem będzie występ drag Kingów z zespołu Da Boyz, czyli trzech dziewczyn występujących na scenie w męskich przebraniach.
Wciąż jeszcze można też zapisywać się na weekendowe warsztaty: "Oswajanie transpłciowości" i "Obcy w heteromatriksie". Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.nienormatograf.pl.
Program festiwalu znajduje się TUTAJ.