Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2023-01-21 - 2023-02-05
Muzeum Wojska w Białymstoku zaprasza na zajęcia przygotowane na czas zbliżających się ferii zimowych. W tym roku motywem przewodnim spotkań jest Powstanie Styczniowe, w związku z przypadającą 160. rocznicę zrywu przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Warsztaty będą również okazją do zobaczenia okolicznościowej wystawy, prezentującej m.in. biżuterię patriotyczną, dokumenty i broń z drugiej połowy XIX wieku. Muzeum swoją ofertę kieruje do grup zorganizowanych (dzieci i młodzieży w wieku szkolnym), grup osób ze specjalnymi potrzebami oraz osób indywidualnych.
Informacje dodatkowe:
a) Tematy zajęć dla grup zorganizowanych: „Ale o co ten zryw?”, „Mówią rzeczy”, „Powstanie w Muzeum”. Warsztaty dla osób ze specjalnymi potrzebami: „Pamiątki z powstania”. Zapisów można dokonywać przez Internetowy System Rezerwacji:
LINK, gdzie znajdują się także opisy zajęć.
b) Osobom indywidualnym proponujemy udział w weekendowych warsztatach z cyklu „Sztafeta pokoleniowa”, łączących historyczną opowieść z nauką wyjątkowych technik plastycznych. To okazja do dobrej zabawy, nabycia nowych umiejętności i spędzenia wspólnego czasu z najbliższymi.
Terminy spotkań:
• Niedziela, 22 stycznia, godz. 11.00-12.30 – „Frotaż” (technika odciskania faktury dowolnych przedmiotów na powierzchni papieru przez pocieranie ołówkiem).
• Niedziela, 29 stycznia, godz. 10.00-11.30 oraz 12.00-13.30 – „Linoryt” (technika graficzna druku wypukłego polegająca na przygotowaniu dłutem wzoru, który odbija się później na papierze). Warsztaty prowadzone przez pracowników Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa.
• Niedziela, 5 lutego, godz. 11.00-12.30 – „Biżuteria patriotyczna”.
Poza tym, w sobotę 21 stycznia osoby indywidualne będą mogły wziąć udział w zajęciach „Ale o co ten zryw?”, a w sobotę 4 lutego w „Mówią rzeczy”.
Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, zgłoszenia przyjmowane są w kasie Muzeum (ul. Kilińskiego 7, od wtorku do niedzieli w godz. 9.30-17.00) oraz telefonicznie (85 741 64 49).
Uwaga!
Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Działanie dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach programu dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”.