Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2024-06-02
Organizatorzy zapraszają na Family Musical Jam Live - interaktywny koncert familijny z okazji Dnia Dziecka.
Świat bajek to nieodłączna część dziecięcej wyobraźni i wspomnień na całe życie. Pełen przygód i historii, które pokazują wartości takie jak przyjaźń czy szczerość, rozwijają wyobraźnię i uczą życiowych lekcji. To bezpieczne miejsce, gdzie najmłodsi mogą wyrażać emocje i przeżywać różnorodne sytuacje, nawet jeśli są z innego świata! A nic tak nie podkreśla pięknej bajkowej opowieści jak muzyka. Bo kto z nas do dziś nie nuci piosenek z ulubionych bajek i musicali?
Zapraszamy na interaktywny koncert z najpiękniejszymi utworami z niezwykłego świata bajek. Usłyszymy m. in. piosenki z "Króla Lwa", "Alladyna", "Małej Syrenki", "Toy Story", "Herkulesa", "Pięknej i Bestii" czy też najnowszej animowanej komedia muzycznej od Disney "Życzenie". A to jeszcze nie wszystko! Podczas koncertu na widzów czekają muzyczne konkursy i zabawy z nagrodami.
Przygotujcie się na popołudnie pełne magii i wzruszeń, gdzie wszyscy, bez względu na wiek, będą mogli razem świętować dziecięcą radość, piękno muzyki i marzeń. Bo czyż nie właśnie w tym tkwi siła muzyki - w zdolności do wspólnego przeżywania najpiękniejszych chwil?
Weronika Bochat – Piotrowska to aktorka i wokalistka. Od lat związana z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie grała w takich produkcjach jak „Akademia Pana Kleksa”, „Upiór w Operze”, „Les Miserables”, „5 ostatnich lat”,„ Alicja w Krainie Czarów”. W „Pilotach” i „Aidzie” wspiera aktorów w zespole wokalnym. Można było podziwiać ją w Teatrze Rampa, w Operze i Filharmonii Podlaskiej ( „Upiór w Operze” oraz w spektaklu „Prosimy nie wyrywać foteli”), współpracuje również z Teatrem Syrena w Warszawie, gdzie występuje jako Wednesday Addams w kultowej „Rodzinie Addamsów” czy Natalie w musicalu „Next to normal”. Weronika jest także aktorką głosową. Jej największą rolą, także śpiewaną jest Vaiana w filmie animowanym „Vaiana Skarb Oceanu”. Zagrała także główną rolę kobiecą w filmie animowanym „Książę Czaruś”. Jej głosem mówi Lena Grisky w serialu „Znajdź mniew Paryżu”. Ciekawostką jest, że Weronika jest jedyną osobą w Europie, która wzięła udział w dwóch konkursach Eurowizji. W 2004 roku z zespołem KWADro była na Junior Eurovision Song Contest w Lillehammer, a w 2010roku u boku Marcina Mrozińskiego występowała na Eurovision Song Contest w Oslo.
Martin Fitch - urodzony w Inowrocławiu piosenkarz, aktor, prezenter telewizyjny. Reprezentant Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2010 roku. Laureat programu „Szansa na sukces”, półfinalista „Idola” i finalista programu „The Four. Bitwa o sławę”. Laureat wielu konkursów muzycznych ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. w Sankt Petersburgu, czy Herceg Novi. Ukończył Wydział Aktorski na warszawskiej Akademii Teatralnej. Na deskach teatru debiutował w 2008 roku w Teatrze Muzycznym ROMA w musicalu „Upiór w operze” w roli Raoula. Otrzymał za tę rolę również potrójną platynową płytę za nagranie z polską ścieżką dźwiękową spektaklu. Zagrał w kilku spektaklach na scenach warszawskich teatrów Ateneum, Och-Teatr, Komedia, Nova Scena. Za rolę Mariusa w spektaklu „Les Miserables” otrzymał złotą płytę. Zobaczyć można było go w kilku polskich serialach, m.in. „Czas honoru”, „Na dobre i na złe”, “Na Wspólnej”. Przez 11 lat pojawiał się regularnie jako gość muzyczny popularnego programu “Jaka to melodia”. Poprowadził również kilka programów telewizyjnych, m.in. Staraoke czy Ekspedycja Cartoon Network. Użyczył głosu wielu postaciom z seriali i bajek, m.in. Książę Naveen w kinowym hicie Disney’a „Księżniczka i żaba”, Książę w „Kopciuszku”, Joe Jonas w serialu „Jonas”. Przez 8 lat mieszkał w Londynie, gdzie nagrał swój debiutancki album, a w 2021 roku powrócił do kraju.
Karina Komendera - pianistka Orkiestry symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej, akompaniatorka i korepetytorka wokalna, saksofonistka Big Bandu OiFP, wreszcie wykładowczyni na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina –Wydziale w Białymstoku. Z musicalem zetknęła się podczas pracy w Operze i Filharmonii Podlaskiej i stał się jej niegasnącą miłością.
Jest absolwentką Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Bielsku-Białej w klasach fortepianu i saksofonu, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu prof. P. Skrzypka oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, a także doktorem sztuki w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka, w specjalizacji – fortepian(2018).Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Nagradzana stypendiami Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wydziału kultury i sztuki rodzinnego Bielska-Białej za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. W latach 2007–2009stypendystka Gold Country Piano Institute w Californii (USA). Jako solistka i kameralistka koncertowała na scenach w Polsce, Austrii, Włoszech, Rumunii, Litwie, Rosji, Szwajcarii, Norwegii, Japonii i USA. W 2010 r. zadebiutowała jako solistka na scenie La MaMa Theatre w Nowym Jorku w spektaklu „Chopin – an Impression”, rozpoczynając międzynarodową trasę koncertową. W 2016 r. wystąpiła wraz z Kwartetem im. A. Tansmana na koncercie w San Anton Palace na Malcie, jako gość Prezydent Malty i korpusu dyplomatycznego. Od 2016 r. jest oficjalnym akompaniatorem Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych „Finalis”. Współpracujerównież z solistami teatrów muzycznych w całym kraju, wykonując recitale z repertuarem musicalowym, m.in. na zaproszenie agencji „Broadway w Polsce”. Uczestniczy w nagraniach płytowych i medialnych. Warsztat pianistyczny doskonaliła m.in. u G. Scotta, T. Hechta, J. Perry’ego, J. Larsena, K. Kennerai wielu polskich artystów. Uczestniczyła w festiwalach i kursach interpretacji takich, jak Gaetano Zinetti Chamber Music w Veronie, Poland-Norway Piano DuoCultural Bridge w Trondheim i GCPI w Nevada City.
Start o godz. 15:00 i 17:00.