Organizatorzy zapraszają na niesamowite rockowe kombo w Sześcianie. Trzy różne style, ale ta sama koncertowa energia, czyli Dusty Rocks, Przechery i KREHA na jednej scenie!
Dusty Rocks
Zespół Dusty Rocks powstał w 2019 roku, z inicjatywy gitarzysty Adriana Poć. Jako pierwszy do składu dołączył basista Krzysztof Skrzypczak, sekcję instrumentalną w 2022 roku dopełnił perkusista Kuba Rajecki. Przez cały ten czas tworzyliśmy i poszukiwaliśmy ostatniego elementu układanki - wokalisty. Udało się to dopiero w roku 2023, kiedy skład uzupełnił Mateusz Jabłoński.
Inspirujemy się kapelami z lat 70., a naszą muzykę cechują melodyjne wokale, chropowate riffy, ciepły bas i soczysty groove. Chcemy nieść słuchaczom radość i pozytywne emocje, dostarczając brzmienie rodem z klasycznych winylowych płyt.
W październiku zeszłego roku ukazał się nasz debiutancki singiel Fire Inside. Numer opowiada o wewnętrznym ogniu, który płonie w każdym z nas.
W marcu zaprezentowaliśmy nasz drugi singiel pod tytułem Chase Your Dreams.
Utwór opowiada o samorealizacji, spełnianiu marzeń i walki o to, by się ziściły.
Przechery
Przechery, to nietuzinkowy kwartet działający w białostockim podziemiu. Panowie nie idą na kompromisy i twardo stąpają obraną przez siebie ścieżką, tworząc muzykę dyktowaną przez serce i flaki. W ich kompozycjach znajdziemy elementy rocka progresywnego, klasycznego i stonerowego, czarnego bluesa, post punku czy polskiej zimnej fali. Brzmieniowo porównywani do Republiki, Klausa Mitffocha, Brygady Kryzys i Kultu, chociaż pojawiały się też opinie, że słychać w ich brzmieniu takie zespoły jak Rage against the machine, Primus czy Tool. Teksty zespołu, mówią o sprawach istotnych dla człowieka, który swoje życie pragnie przeżyć, a nie przewegetować.
Zespół nie ogranicza się tylko do swojej muzyki. Panowie sami produkują swoje teledyski i dbają o surrealne treści, które wrzucają na swojego facebooka. W dobie konsumpcjonizmu i medialnej prostytucji, ciężko wróżyć Przecherom sukces. Jeśli pragniesz od życia więcej niż przecenionego piwa w dyskoncie i kawałka populistycznej kiełbasy, Przechery porwą Cię jako słuchacza, zdziesionują twoje serce i pozostawią z niedosytem kolejnego koncertu i nowego materiału. Doszliśmy do finału przeglądu „Rockowania”, Jury wyłowiło nas na przesłuchaniach festiwalu w Jarocinie i Pol’and’rock. Zagraliśmy kilka koncertów wyjazdowych i na wszystkich wyrywaliśmy publiczności nogi z kapci. Dajcie nam ludzi pod sceną a my zmieciemy im tupeciki z głów.
KREHA
Muzyka KREHY to osadzone w rocku muzyczne, bardzo smaczne koktajle. Grupa nie boi się eksperymentów, jednak zawsze najważniejsza pozostaje melodia i przekaz. Charyzma frontmana Michała Kapelko w połączeniu z bogatym instrumentarium zespołu (oprócz „standardowego” seta rockowego mamy tu klawisze oraz saksofon) daje bardzo energetyczną mieszankę, która na pewno zadowoli każdego miłośnika koncertowych, rockowych brzmień.
KREHA powstała jesienią 2016 roku z inicjatywy satyryka i felietonisty Krzysztofa Szubzdy, a już w kwietniu 2017 roku zagrała swój pierwszy koncert w białostockim klubie Gwint. Kolejne koncerty to m. in. Medykalia, “Muzyka bez zastrzeżeń” (Hajnówka), autorski koncert w klubie FAMA oraz Basowiszcza (ostatnia edycja tego legendarnego festiwalu).
W roku 2020 zespół zdobył drugie miejsce w organizowanych przez Podlaski Instytut Kultury „Rockowaniach” i został finalistą plebiscytu Radia Białystok „Niebieski Mikrofon”. Oszołomiona sukcesami KREHA uznała, że kolejnym krokiem może być tylko płyta. W obawie, że płyta może być sukcesem, postanowili rozdawać ją za darmo. I tak odnieśli kolejny sukces. „Pierwsza gratis” okazała się wyjątkowo chętnie braną płytą.
Rok 2022 przyniósł zmiany w składzie zespołu. Mateusza na wokalu zastąpił Michał Kapelko, zaś nowym basistą został Karol Włoskowski. Zmiana najwidoczniej była dobra, bowiem już w 2023 roku KREHA zajęła pierwsze miejsce w XVII Siemiatyckim Blues-Rock Festiwal 2023 oraz wygrała Festiwal Rockowania 2023.
Zespół aktualnie przygotowuje się do nagrania drugiej płyty, na której zaprezentuje materiał będący owocem nie tylko zmiany składu, ale także coraz większej świadomości własnego KREHOWEGO stylu.