Drugi beniaminek i druga porażka. Jagiellonia wciąż bez punktów [ZDJĘCIA]

2023.09.10 09:43
W 2. kolejce FOGO Futsal Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zmierzyła się na własnym terenie z We-Metem Futsal Club Kamienica Królewska. Po emocjonującym meczu podlaski zespół przegrał z beniaminkiem 4:6.
Fot: Maciej Safaryn

Inauguracja sezonu nie była dla Jagiellonii udana. Żółto-Czerwoni przegrali bowiem na wyjeździe z Eurobusem Przemyśl 1:3, dlatego podczas kolejnego starcia z innym beniaminkiem, a więc We-Metem Futsal Club Kamienica Królewska, białostoczanie chcieli zmazać plamę z 1. kolejki. Zwłaszcza że tym razem mecz miał dojść do skutku w stolicy Podlasia, a konkretnie w hali Mechaniaka.

Po kilkunastu minutach rywalizacji faktycznie można było sądzić, że Jaga wejdzie na zwycięskie tory, bo najpierw gola, po dograniu piłki z rzutu rożnego, zdobył Grzegorz Makal, a następnie na 2:0 w taki sam sposób podwyższył Jacek Stefanowicz. Niestety jeszcze przed przerwą goście zdobyli kontaktową bramkę, a po zmianie stron byliśmy już świadkami prawdziwej strzeleckiej kanonady. Raz do siatki trafiali jedni, a raz drudzy, ale ostatecznie lepszą skutecznością popisali się zawodnicy beniaminka, w efekcie czego to We-Met Futsal Club Kamienica Królewska wygrał sobotnie (9.09) spotkanie. Starcie zakończyło się wynikiem 4:6, a kolejne gole na konto Żółto-Czerwonych zdobywali w trakcie omawianej rywalizacji Ihor Dmitriiev (bramka samobójcza) oraz Grzegorz Makal, który ustrzelił w 2. serii zmagań dublet.

W następnej kolejce FOGO Futsal Ekstraklasy Jagiellonia zmierzy się na wyjeździe z Constractem Lubawa. Pojedynek ten rozegrany zostanie 24 września o godz. 18.00.

16. Jagiellonia Białystok 2 0 5:9

Jagiellonia Białystok - We-Met Futsal Club Kamienica Królewska 4:6 (2:1)
Bramki: Grzegorz Makal 9, 40, Jacek Stefanowicz 17, Ihor Dmitriiev 23 sam. - Mateusz Wesserling 17, 37, Mateusz Madziąg 23, 36, Brayan Mera 31, Milinton Tijerino 38

Jagiellonia Białystok: Dobreńko, Haraburda, Makal, Łabieniec, Skiepko, Danilewicz, Citko, Kajewsk, Stefanowicz, Kozłowski, Nasuto

We-Met Futsal Club Kamienica Królewska: Labuda, Mera, Madziąg, Wesseling, Tijerino, Kornat, Jeliński, Dmitriiev, Dobek, Sidor, Młyński, Hinca, Wroński