Bezpłatne warsztaty dla animatorów kultury. Można się zapisać

2020.08.10 10:49
Podlaski Instytut Kultury realizuje projekt "ART Spodki - przestrzeń - ludzie - inspiracje". W jego ramach odbędzie się kilka bloków warsztatów edukacji twórczej.
Bezpłatne warsztaty dla animatorów kultury. Można się zapisać
Fot: PIK

Jak podnieść kwalifikacje?

Projekt "ART Spodki" to oferta obejmująca działania edukacyjno-animacyjne, stymulująca kreatywność i aktywizująca twórczo, ale przede wszystkim podnosząca kwalifikacje kadr nauczycieli i reprezentujących podlaską kulturę: instruktorów i animatorów, przedstawicieli amatorskiego ruchu artystycznego oraz NGO zaangażowanych w działalność kulturalną.

Projekt Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie kształcenia skutecznych i kreatywnych animatorów kultury, jako moderatorów zmiany w województwie podlaskim. Zapraszamy do udziału w cyklach warsztatów wszystkich zainteresowanych: pracowników domów i ośrodków kultury oraz bibliotek, nauczycieli, pracowników placówek oświatowo wychowawczych i edukacyjnych, organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką szerzenia kultury w naszym województwie oraz osób będących lokalnymi liderami w działalności edukacyjno-kulturalnej.

- Warsztaty będą prowadzone w nowatorski sposób, z zastosowaniem nowoczesnych, by nie powiedzieć wręcz eksperymentalnych narzędzi. Zapraszamy wszystkich, którzy pracują lub chcą pracować na rzecz kultury i edukacji kulturalnej w regionie, a więc animatorów, pracowników domów kultury, bibliotek, nauczycieli, edukatorów. To będzie solidna porcja wiedzy, umiejętności i inspiracji - przekonuje Karolina Szymańska-Skowronek, koordynator projektu.

Program i konferencja

Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązuje limit miejsc: to 64 osoby.

Program obejmuje dwa warsztaty 8-godzinne:

- Dziedzictwo kulturowe jako źródło inspiracji w działaniach edukacyjnych – 8 godz. (5-6 września 2020),
- Trening kreatywności i design thinking – 8 godz. (5-6 września 2020),

a także jeden warsztat 16-godzinny do wyboru spośród czterech następujących tematów:

- Sztuka performatywna – 16 godz. (19–20 września 2020),
- Teatr improwizacyjny w edukacji – 16 godz. (19-20 września 2020),
- Muzyka, taniec i ruch inspiracją do działań twórczych, z uwzględnieniem metod pracy z osobami o szczególnych potrzebach, w tym z niepełnosprawnościami – 16 godz. (26-27 września 2020),
- Improwizacja komediowa – 16 godz. (26-27 września 2020).

Zapisy do udziału w projekcie będą prowadzone od 10 do 31 sierpnia. Regulamin rekrutacji i formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie www.pikpodlaskie.pl.

27 sierpnia w Spodkach PIK odbędzie się konferencja inaugurująca projekt "ART Spodki" wraz z wykładami eksperckimi poświęconymi takim zagadnieniom jak: "Tożsamość kulturowa inspiracją do działań animacyjnych i edukacji kulturalnej w środowisku lokalnym", "Edukacja kulturalna osób o szczególnych potrzebach - nowatorskie metody działań edukacyjnych inspirowane sztuką w pracy z osobami o szczególnych potrzebach, w tym z niepełnosprawnością" oraz "Wyzwania i trudności w pracy animatora kultury. Jak inicjować i aranżować działania edukacyjno-animacyjne? Przykłady dobrych praktyk". Konferencja ma charakter otwarty.

Spodki jako miejsce do kreowania działań

Projekt tytułem nawiązuje do należących do Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku pawilonów wystawienniczo-artystycznych Spodki przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku. Obiekt jest wyjątkowym przykładem architektury modernistycznej i podlega ochronie jako dobro kultury współczesnej. Spodki stanowią wyjątkową artystyczną przestrzeń do kreowania działań twórczych w regionie.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym projektu.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1671 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39