- Na kursy może zapisać się każdy, niezależnie od tego czy jest aktualnie gdzieś zatrudniony, czy też bezrobotny. Główne kryterium to ukończony 18. rok życia - tłumaczy Magdalena Chludzińska z CKU w Białymstoku. Dodaje, że pierwszeństwo w naborze będą miały jednak osoby, które m.in. posiadają orzeczenie o niepełnosprawności lub ci z rodzin wielodzietnych. Także same firmy mogą zgłaszać zapotrzebowanie na konkretny kurs, wówczas oferta szkoleń może zostać rozszerzona.
Do 28 lipca trwa przyjmowanie zgłoszeń na następujące kursy zawodowe: Wykonywanie i realizacja projektów multimedialnych, Przygotowywanie materiałów graficznych do procesu drukowania, Drukowanie cyfrowe, Planowanie i prowadzenie działalności w organizacji, Prowadzenie rachunkowości, Prowadzenie sprzedaży, Prowadzenie działalności handlowej, Organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w procesach produkcji, dystrybucji i magazynowania, Zarządzanie środkami technicznymi podczas realizacji procesów transportowych, Organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w jednostkach organizacyjnych, Rejestracja i obróbka obrazu, Prowadzenie produkcji rolniczej, Organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej, Organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie, Projektowanie, urządzanie i pielęgnacja roślinnych obiektów architektury krajobrazu, Organizacja prac związanych z budową oraz z konserwacją obiektów małej architektury krajobrazu, Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami, a także Użytkowanie obrabiarek skrawających. Ponadto na kursantów czekają bezpłatne zajęcia z obsługi komputera, dzięki którym będą mogli starać się o uzyskanie certyfikatu ECDL.
Po zdaniu egzaminów zawodowych oraz wykazaniu posiadania wykształcenia średniego, uczestnicy będą mieli możliwość uzyskania tytułu technika. Zajęcia będą głównie realizowane w trybie wieczorowym tudzież zaocznym.
Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do CKU w Białymstoku, przy ul. Żabiej 5.
malgorzata.c@bialystokonline.pl