Kształcenie praktyczne odbywa się w pracowniach szkolnych oraz podmiotach prowadzących działalność związaną z wybranym kierunkiem. Są to między innymi: pracownie endoskopowe, sterylizatornie na bloku operacyjnym, jak i centralne pracownie mikrobiologii.
Zawód technika sterylizacji medycznej, już po roku kształcenia, pozwala podjąć pracę w nowoczesnych placówkach medycznych, gdzie wymagane są powyższe kwalifikacje. Podobnie w przypadku zawodu opiekun medyczny, gdzie już w trakcie nauczania słuchacze mają do czynienia z praktyczną nauką zawodu w zakładach opiekuńczo leczniczych, niepublicznych zespołach opieki zdrowotnej, środowiskowych domach pomocy, a także na oddziałach szpitalnych.
Dwuletnim cyklem kształcenia w systemie zaocznym objęty został zawód technika usług kosmetycznych. Absolwenci mogą zajmować się przeprowadzaniem diagnozy kosmetycznej, wykonywaniem zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających oraz udzielaniem porad kosmetycznych.
W systemie stacjonarnym można kształcić się w zawodach technik farmaceutyczny oraz technik masażysta. Nauka trwa cztery semestry, w trakcie których słuchacze realizują 160 godzin praktyki zawodowej oraz kilkadziesiąt godzin zajęć praktycznej nauki zawodu w pracowniach szkolnych, a także podmiotach związanych z zawodem.
Zawód terapeuty zajęciowego daje szerokie możliwości w pracy z ludźmi. Absolwent może prowadzić różne formy i techniki terapii zajęciowej w procesie leczenia oraz rehabilitacji chorych, w celu przeciwdziałania powstawania przewlekłego stanu chorobowego lub trwałego kalectwa, kompensacji ubytków funkcji oraz przystosowania do życia w społeczności szpitalnej i poza szpitalnej.
Akademicka Policealna Szkoła Medyczna działa przy Wyższej Szkole Medycznej w Białymstoku. Więcej o nauce na wszystkich kierunkach: tutaj.
[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]