Chore i niechciane dzieci czekają na Świętego Mikołaja
Wszyscy cieszą się z obecności Świętego Mikołaja. Nie trzeba wyjaśniać, dlaczego wyzwala on taką radość. Jest ona natomiast jeszcze większa, kiedy dotyczy małych pacjentów oraz podopiecznych domu dziecka, bo dzieciaki te dostrzegają każdy, nawet najmniejszy, miły gest i do szczęścia nie są im potrzebne najdroższe zabawki.
I dlatego warto przygotować prezenty, w ten sposób stając się Świętym Mikołajem dla dzieci z Oddziału Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku oraz domu dziecka zaprzyjaźnionego z organizacją charytatywną "Dzielni i Waleczni - Dzieci walczące o życie - Bohaterowie kontra RAK".
Co jest potrzebne?
Prezentami, o których mowa, mogą być np. maskotki, lalki, samochody (mile widziane są te sterowane), klocki lego oraz lego duplo, ciastolina, puzzle, gry dla dzieci w różnym wieku, kredki (najlepiej bambino grube), kredki dla starszych, flamastry, kolorowanki, mandale, poduszki, kocyki, zestawy kreatywne, słodycze, odzież, podkładki pod laptopy, świąteczne skarpety, słuchawki nauszne, książki, bajki, ręczniki, żele pod prysznic, szampony, balsamy, kremy sudocrem oraz nivea i bambino, chusteczki nawilżane, pampersy (rozm. 5,6).
Zbiórka takich rzeczy i przedmiotów potrwa do 10 grudnia. Należy wysyłać je do organizatora, czyli wspomnianej już organizacji "Dzielni i Waleczni - Dzieci walczące o życie - Bohaterowie kontra RAK" na adres: ul. Dubiażyńska 65, 17-100 Bielsk Podlaski. Dodatkowe informacje można uzyskać również pod numerami telefonów: 502 363 310, 883 167 818 oraz 666 849 533.
Oddział Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego zajmuje się leczeniem dzieci z chorobą nowotworową: białaczką, chłoniakiem, guzem litym. Pod opieką jednostki znajdują się również mali pacjenci, którzy zmagają się z takimi schorzeniami jak: niedokrwistość czy skaza krwotoczna. Poza tym Klinika współpracuje z innymi klinikami onkologii i hematologii dziecięcej w Polsce i w ramach grup roboczych – w Europie. Ponadto jest w Polsce koordynatorem monitorowania odległych następstw leczenia przeciwnowotworowego w dzieciństwie.
dorota.marianska@bialystokonline.pl