Zawodnicy klubu Oyama Karate zdobyli osiem pucharów

2011.11.22 00:00
W minioną sobotę i niedzielę odbył się w Andrychowie Puchar Polski Juniorów i Seniorów OYAMA KARATE w kumite. Do Andrychowa przyjechała rekordowa liczba zawodników, bo przeszło 280 z 39 klubów Oyama Karate, Kyokushin Tezuka i Matsushima. Na zawodach nie zabrakło również reprezentacji Białostockiego Klubu Oyama Karate. Był to bardzo udany występ podopiecznych Witolda Choińskiego, którzy przywieźli z Andrychowa aż osiem pucharów.
Fot: materiały klubu
Zawodnicy kluby Oyama Karate z pucharami wywalczonymi w Andrychowie

Najlepiej z Białostockiej ekipy wypadł Dawid Kiszycki, który w sobotni wieczór startując w najbardziej prestiżowej i widowiskowej konkurencji seniorów knockdown (walka bez ochraniaczy w pełnym kontakcie) zajął pierwsze miejsce w kategorii wagowej powyżej 80 kg, pokonując przy tym bardzo groźnych i utytułowanych rywali z Krakowa. Również Jarosław Kisiel zdobył puchar w tej samej formule zajmując trzecie miejsce w kat. do 80 kg.

Natomiast Robert Choiński startujący w formule w semi-knockdown (walka w ochraniaczach na piszczele oraz w kasku) zajął w kat. wagowej do 80 kg drugie miejsce, a Anna Stocka była trzecia w kat. seniorek do 60 kg.

Również w niedzielę białostoccy juniorzy udowodnili, że należą do najlepszych w kraju zdobywając trzy puchary. Pawel Matyszewski w konkurencji semi-knockdown do 60 kg był drugi. Został on również wyróżniony pucharem najlepszego juniora zawodów. Paweł dwie walki wygrał przed czasem wykonując techniki na ippon ( punkt).

Także juniorki starsze białostockiego klubu dwukrotnie stawały na podium. Agnieszka Kasjan po bardzo zaciętych pojedynkach zajęła trzecie miejsce w kat. wagowej do 55 kg, a Ewa Wróbel debiutująca w tak prestiżowej imprezie również była trzecia w kat. wagowej do 60 kg.