Blisko 50 wydarzeń w 10 dni. To będzie prawdziwy maraton kulturalny. Na początek premierowy spektakl "Caravaggio/Wspólnota" TWIS Alpi - "opowieść o tym, jak budowana jest opowieść". Współtwórcami scenariusza, scenografii oraz kostiumów są uczestnicy projektu "Tożsamość miasta. Sztuka aktywności". Kolejne czwartkowe wydarzenie to spektakl "Morrison/Śmiercisyn" Teatru Laki i Aktora w Opolu, w którym reżyser Paweł Passini analizuje w nim postać Jima Morrisona, lidera legendarnej grupy The Doors, jako romantycznego wieszcza w dobie kontrkultury, fascynującego kolejne pokolenia słuchaczy i czytelników, fanów muzyki. Po spektaklu spotkanie z artystami. Kolejne wydarzenia DSW w piątek i weekend - te zapowiadają się intensywnie.
Organizowane od 29 lat Dni Sztuki Współczesnej to jedna z czołowych imprez Białostockiego Ośrodka Kultury. To także najstarszy i największy tego typu festiwal w regionie, przybliżający mieszkańcom wartościowe i aktualne zjawiska we współczesnych sztukach, głównie teatrze. Prezentuje wydarzenia i działania z zakresu teatru, filmu, muzyki, tańca, sztuki mediów, literatury, sztuk wizualnych. W Białymstoku wystąpi około 200 artystów z całego kraju i zagranicy.
Hasłem przewodnim imprezy są "Polifonie. Narracje alternatywne". DSW to okazja do przyjrzenia się różnorodności percepcji i wielogłosowych narracji otaczającej nas rzeczywistości i kondycji współczesnego człowieka. Trailer przygotował Sebastian Łukaszuk.
Festiwalowe działania nie ograniczają się jedynie do Forum i Famy. Inne miejscówki to m.in. BTL, Akademia Teatralna, hala architektury czy aula wydziału pedagogiki i psychologii. Nie zabraknie wydarzeń w plenerze - choćby piątkowego spektaklu "Alicja". Patronujemy wydarzeniu.
Program oraz informacje o biletach: XXIX DSW
anna.d@bialystokonline.pl