Termin promocji: 2019-10-18 - 2029-12-01
Poradnia Optima w Białymstoku to między innymi możliwość wszycia esperalu po wcześniejszych konsultacjach. Wszycie odbywa się po badaniu lekarskim i wyeliminowaniu przeciwwskazań. Efekty wszywki alkoholowej zwiększają prawdopodobieństwo unikania alkoholu, jednak należy zaznaczyć, że bez poddania się terapii uzależnień są one zawsze mniej skuteczne. Dlatego też wszywkę traktujemy jako alternatywę, ale również pewien element prewencji, lecz nie leczenia uzależnienia od alkoholu.
Czym właściwie jest esperal
Dla wyjaśnienia należy napisać, że
esperal to środek wywołujący negatywne odczucia po wypiciu alkoholu. Ma więc on „uczyć” reakcji unikania go. Nie zawsze jest to w pełni skuteczne jako jedyny zastosowany środek i zależne jest od różnic indywidualnych. Aczkolwiek zdarza się, że u niektórych Pacjentów radykalnie pomaga w utrzymywaniu abstynencji i wytwarza niechęć do picia.
Jak działa wszywka alkoholowa
Wszywka alkoholowa wyzwala te same objawy, które towarzyszą skutkom zatrucia alkoholowego, popularnie zwanego kacem, są one jednak zwielokrotnione. Po wypiciu alkoholu gdy ma się wszyty esperal, niemal natychmiast pojawiają się nudności, a czasem wymioty, poty, reakcje skórne, drżenie, tachykardia, objawy psychiczne (lęk, napięcie, niepokój), także nie występujące w kacu uczucie metalicznego posmaku, znużenie aż po senność, jak również przemijająca impotencja.
Kiedy zaleca się wszycie esperalu
Wszywka nie jest zalecana dla osób, które nie podlegały leczeniu uzależnień. Jest to raczej forma prewencji przeznaczona dla tych, którzy utracili kontrolę nad piciem i już sprawdzili, iż mają z tym problem. Jak wskazaliśmy powyżej, esperal nie jest formą leczenia uzależnienia, a jedynie formą samokontroli, która zastosowana samodzielnie nie wyleczy z uzależnienia. O szczegóły możesz zapytać w poradni Optima – zapraszamy do kontaktu:
https://uzaleznienia-bialystok.pl/kontakt