Poradnia urologiczna w szpitalu MSWiA cieszy się reputacją jednej z najlepszych w kraju. W ubiegłym roku przyjęła około 13 tys. pacjentów. Jej rozbudowa była więc czymś naturalnym.
Nowa część poradni została stworzona w miejscu, w którym wcześniej mieściła się kafeteria. Inwestycję udało się zrealizować w ciągu 2 miesięcy, dzięki pieniądzom szpitala i prywatnych donatorów. Koszt przebudowy wyniósł około 400 tys. zł.
- Było potrzebne wybudowanie od nowa dodatkowej części poradni urologicznej. Pierwotny plan został zrealizowany bardzo szybko, bo w ciągu 2 miesięcy – mówi Leszek Gałek, szef urologii w szpitalu MSWiA. - Przełoży się to na pewno na poprawę warunków, szczególnie dla pacjentów. Możemy zapisywać ich na konkretne godziny. Nie muszą czekać przez cały dzień w poczekalni. Stwarza to także lepsze warunki pracy dla lekarzy, którzy mogą równocześnie wykonywać więcej czynności.
Najwięcej pacjentów urologicznych to niestety osoby z nowotworami układu moczowego. Pacjentów jest dużo, ponieważ jak mówią lekarze, wzrosła ich świadomość i zgłaszają się oni częściej, co pozwala na wykrycie choroby we wczesnym stadium.
Lekarze z MSWiA jako pierwsi w regionie rozszerzyli zakres wykonywanych zabiegów o operacje urologii rekonstrukcyjnej, co oznacza wszczepianie mechanicznego zwieracza cewki moczowej i zdecydowanej poprawie komfortu życia dla wielu mężczyzn.
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl