Projekt zakłada pozaformalną/pozaszkolną (choć częściowo realizowaną w szkołach) edukację kulturalną w zakresie rożnych form tańca współczesnego oraz teatru tańca, a jego głównym założeniem jest kreowanie aktywnego i świadomego odbiorcy sztuki oraz danie szansy młodzieży na poznawanie alternatyw artystycznych. Ważnym założeniem projektu jest, to że wszystkie realizowane działania wynikają ze współpracy z młodzieżą.
Projekt realizowany jest w trzech etapach. Rozpoczął się od spotkań z młodzieżą w wybranych trzech liceach w Białymstoku. Młodzież miała okazję poznać osoby, które tworzą w Białymstoku scenę związaną z tańcem współczesnym, dowiedzieć się czym jest ta forma sztuki, poznać jej historię oraz obecne trendy. Wizyty te poprowadzili instruktorzy, choreografowie oraz tancerze z Białegostoku. Na koniec I etapu został zagrany spektakl "Plac Zabaw" w reż. Tomasza Gilewicza.
Kolejny, II etap projektu rozpoczął się 5 października. Będą to spotkania tematyczne w wybranych grupach warsztatowych: warsztat teorii tańca "Teraz i Tu" oraz warsztat ruchowy "Analiza Spektaklu Tanecznego". Zaprezentowany zostanie także spektakl "Poczekalnia" w choreografii Karoliny Garbacik. Planowane są spotkania warsztatowe dla nauczycieli przedmiotu "Wiedza o Kulturze", tancerzy oraz pedagogów tańca, które mają na celu poszerzenie wiedzy na temat tańca. Trzecim etapem (21 października) jest prezentacja projektu stworzonego wspólnie z młodzieżą. Podsumowaniem pracy będzie ewaluacja projektu. Głównym koordynatorem projektu jest Karolina Garbacik.
anna.d@bialystokonline.pl