Jagiellonia zagrała w "meczu stulecia"

2024.10.12 19:19
Sobotnie (12.10) starcie Orląt Radzyń Podlaski z Jagiellonią Białystok było głównym punktem obchodów z okazji stulecia IV-ligowego klubu. Mecz zakończył się wynikiem 3:0, a wygrali go mistrzowie Polski.

Trwa przerwa na mecze narodowych reprezentacji, ale zawodnicy Jagiellonii w tym czasie nie próżnują. Kilku, przede wszystkim młodszych, przebywa na zgrupowaniach swych kadr, a reszta rozegrała w sobotę spotkanie towarzyskie z okazji stulecia IV-ligowych Orląt Radzyń Podlaski.

Adrian Siemieniec nie oszczędzał w trakcie sparingowej gierki swych największych gwiazd. Na ostatnie kilkanaście minut na murawie zameldowali się m.in. Jesus Imaz, Kristoffer Hansen, Adrian Dieguez czy Taras Romanczuk, a od początku starcia zagrali choćby Miki Villar, Aurelien Nguiamba, Tomas Silva oraz Jarosław Kubicki.

Mecz trwał 60 minut, a kibice, którzy bardzo licznie wypełnili trybuny stadionu w Radzyniu Podlaskim, zobaczyli trzy gole. Najpierw dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Peter Kovacik, a w końcówce rywalizacji wynik spotkania na 3:0 ustalił Jesus Imaz.

Orlęta Radzyń Podlaski - Jagiellonia Białystok 0:3 (0:1)
Bramki: Peter Kovacik 15, 32, Jesus Imaz 55

Orlęta Radzyń Podlaski: (I połowa) Robert Nowacki - Paweł Szatała, Arkadiusz Korolczuk, Igor Miszta, Ryszard Grochowski - Roman Karasiuk, Tomasz Brzyski, Marcel Obroślak, Karol Rycaj, Dominik Rycaj - Patryk Kubicki. (II połowa) Hubert Nowak - Jakub Rycaj, Jan Borysiuk (52' Mikołaj Mitura), Patryk Bruliński, Marcin Szczepaniak - Bartłomiej Siudaj, Jan Mróz, Cezary Pęcak, Patryk Malec, Paweł Lewczuk - Danił Pryjmaczenko

Jagiellonia Białystok: Maksymilian Stryjek - Peter Kovacik, Jakub Kruszewski, Jetmir Haliti, Jakub Burkowski - Miki Villar (31' Michal Sacek; 47' Taras Romanczuk), Aurelien Nguiamba (47' Adrian Dieguez), Tomas Silva, Jarosław Kubicki (31' Dusan Stojinović; 47' Kristoffer Hansen), 29. Marcin Listkowski (47, Jesus Imaz) - Lamine Diaby-Fadiga (47' Afimico Pululu)