Skąd brać siłę? Jak ją w sobie odnaleźć? Jaką rolę w narracjach o sile odgrywa płeć i klasa? Jak walczyć, kiedy brakuje sił i jak działać, żeby się nie wypalić? Dlaczego boimy się słabości? I wreszcie: czym jest siła?
Na te wszystkie pytania i zagadnienia będzie można znaleźć odpowiedź podczas spotkania "Siła. Warsztaty tworzenia zinów z kolektywem Girls to the Front".
Będzie można także zastanowić się wspólnie nad tym jak rozumiemy siłę i jak siła łączy się z poczuciem sprawczości i działaniem. W próbach odpowiedzi na wszystkie te pytania prowadzące chciałyby skupić się na perspektywie grup nieuprzywilejowanych (kobiet, osób queer, osób z niepełnosprawnościami).
Na warsztat składa się część wykładowa i instrukcja tworzenia zina, czas przeznaczony na zrobienie własnych prac i dyskusja, podczas której osoby uczestniczące dzielą się swoimi pracami i opowiadają o swoich zinach.
A czym są ziny?
Jest to rodzaj nieprofesjonalnego pisma tworzonego przez osobę bądź grupę osób – miłośników jakiegoś tematu (np. muzyki, informatyki, literatury, fantastyki, gier fabularnych, ekologii, polityki), skierowane do osób podzielających owe zainteresowania. Ziny są wydawnictwami niezależnymi.
Prowadzące warsztaty z kolektywu Girls to the Front to Ola Kamińska oraz Agata Wnuk.
Ola Kamińska - współzałożycielka inicjatywy Girls to the Front, doktorantka na wydziale Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie bada autobiograficzne narracje dziewczyn. Prowadzi zajęcia w Ośrodku Studiów Amerykańskich na Uniwersytecie Warszawskim, jest stypendystką Fulbrighta i Narodowego Centrum Nauki. Pisze, tworzy kolaże, występuje jako basistka (NANA) i DJka.
Agata Wnuk - współzałożycielka inicjatywy Girls to the Front, zajmuje się pracą z ciałem, jest joginką i performerką, współpracowała m.in. z Joanna Piotrowską pozując do serii zdjęć i filmów (Shelters, 2017; Animal Enrichment, 2019) oraz występując w performansach w ramach Art Basel (Untitled, 2017) czy Warsaw Gallery Weekend w Galerii Dawida Radziszewskiego (Untitled, 2018). Ilustratorka i DJka.
SZCZEGÓŁY I FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
anna.kulikowska@bialystokonline.pl