Bo walka o coś lub przeciw czemuś odbywa się nie tylko w żołnierskich okopach, ale tuż obok, każdego dnia. Polem bitwy bywa dom, miejsce pracy, arena polityczna. Walczymy o awanse, miłość, idee, a czasem po prostu o byt...
Nieustannie toczone konflikty nieustająco prowokują artystów. Kolegtyw chce przedstawić twórcze inspiracje tematem wojny zarówno w praktyce - przez koncerty i spektakle, jak i w teorii - poprzez wykłady i dyskusje.
Pierwsza seria spotkań w październiku i listopadzie. 29 października w Centrum im. L. Zamenhofa wykład pt. "Wojna ideałem nowoczesnej sztuki. Filippo Tommaso Marinetti i estetyzacja wojny w sztuce włoskiego futuryzmu: 1909 - 1944" doktora Przemysława Strożka (Instytut Sztuki PAN), godz. 18.30, wstęp wolny. A o 20 koncert: "Soundtracks", emiter w wykonaniu Edyty Czerniewicz - wiolonczela i Marcina Dymitera aka emitera - elektronika. Bilet 5 zł.
Natomiast 30 i 31 października w Studiu Działań Kreatywnych Danceoffnia przy ul. Kolejowej 14 C "Plac zabaw" Teatru Kolegtyw w reżyserii Tomasza Gilewicza i choreografii Karoliny Garbacik. Elektroniczną muzykę zagra na żywo Liquid Molly. Początek o godz. 20.30, bilet 5 zł. Kolejna odsłona "Placu zabaw" 26 i 27 listopada.
Druga seria spotkań w grudniu.