Nadawany przez 18 godzin na dobę program będzie zawierał zarówno pasmo wspólne o zasięgu ogólnopolskim, jak i programy własne 16 ośrodków terenowych, w tym TVP Białystok.
- Mamy nadzieję, że wszyscy już zlokalizowali naszą antenę na multipleksie 3 naziemnej telewizji cyfrowej - mówi Dorota Milewska, sekretarz programu. - Jednocześnie przypominamy, że na ekranie telewizorów, niezależnie od tego, czy nadawane jest pasmo wspólne czy regionalne, pojawia się zielone logo TVP Białystok.
Nowe logo, nowa zawartość
Jednak TVP Regionalna to nie tylko nowe logo, ale przede wszystkim zmiana zawartości kanału. Co prawda, główne i nocne wydanie "Obiektywu" pozostaje odpowiednio o godz. 18.00 i 22.00, ale już o 15.30 od poniedziałku do piątku najważniejsze informacje z regionu można śledzić w "Obiektywie Flesz".
- Nowością jest nie tylko czołówka graficzna, ale również odświeżona scenografia studia programu "Obiektyw", które ma być przyjazne zarówno dziennikarzom, jak i widzom ─ twierdzi Grzegorz Sawicki, dyrektor OTV Białystok. ─ Dzięki TVP Regionalnej zostały stworzone możliwości powiększania pasm własnych ośrodków regionalnych. Pojawiła się szansa, że możemy produkować więcej - dodaje.
Nowością jest również "Program na plus" dotyczący rynku pracy i inwestycji w naszym regionie, emitowany w czwartki o 17.30. Co ważne, program będzie tłumaczony symultanicznie na język migowy przez specjalistę, a nie przy pomocy napisów dla niesłyszących. Pojawią się też programy interwencyjne i reportaże dotyczące naszego województwa.
Region na pierwszym miejscu
- Jeżeli pojawi się ważna informacja z regionu, będziemy mogli przerwać pasmo wspólne, aby nadać tę informację, a nie jak było dotychczas, w TVP INFO, kiedy to ze względu na istotne informacje ze świata przerywano pasmo lokalne - tłumaczy Grzegorz Sawicki.
Lokalność będzie zaznaczana też w programach ogólnopolskich: "Echa Dnia" czy "Dziennik regionów". Pojawią się liczne materiały filmowe, łączenia na żywo lub magazyny tematyczne, tworzone dzięki współpracy z ośrodkami regionalnymi, dotyczące na przykład problemów studentów, seniorów itp.
- Doskonałym przykładem może być tutaj wyemitowany 1 września film dokumentalny "Pocztówka z nieba" o Mikołaju Nesterowiczu, po którym nastąpiło łączenie na żywo z naszą reporterką w Orli - rodzinnej wsi bohatera filmu - dodaje Dorota Milewska.
- Dzięki TVP Regionalnej będziemy mogli występować w większej liczbie pasm. Telewidz z Katowic będzie mógł dowiedzieć się więcej o naszym regionie, a nie tylko tego, co podają ogólnopolskie serwisy informacyjne - tłumaczy Grzegorz Sawicki. - Kanały tematyczne cieszą się coraz większą oglądalnością, a widzowie oczekują informacji lokalnej, z własnego podwórka, którą możemy im zagwarantować tylko my - zapewnia.
Więcej informacji
24@bialystokonline.pl