Pomoc ofiarom przestępstw
Od 18 do 24 lutego będzie trwał kolejny "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". To coroczne przedsięwzięcie organizowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości.
Obchody mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych. Porad udzielą prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści.
"Przez cały okres ich trwania policjanci w Komendach Miejskich i Powiatowych Policji województwa podlaskiego będą pełnić dyżury, podczas których udzielą wszystkim zainteresowanym informacji na temat przysługujących im uprawnień, wytłumaczą, jak przejść przez procedury prawne oraz wskażą instytucje niosące pomoc w sytuacjach kryzysowych" - czytamy na stronie podlaskiej policji.
Informacje o dyżurach i miejscach pełnienia zamieszczone są na stronach internetowych poszczególnych komend miejskich i powiatowych.
Bezpłatne porady prawne
Jak co roku adwokatura włącza się w tę akcję. Od poniedziałku do piątku, w godz. 13.00-15.00, w biurze Okręgowej Rady Adwokackiej w Białymstoku (ul. Przejazd 2 A) ofiary przestępstw będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad prawnych. Adwokaci i aplikanci adwokaccy będą do dyspozycji potrzebujących również w innych miastach naszego województwa.
W celu uzgodnienia spotkania należy skontaktować się z biurem ORA w Białymstoku (tel: 85 742 25 50). Pracownicy biura zaproponują kancelarię, która będzie położona najbliżej miejsca zamieszkania osoby chcącej skorzystać z porady.
24@bialystokonline.pl