Masz Głos to inicjatywa, która służyć ma społecznościom lokalnym, w szczególności tym z mniejszych miejscowości. Pomaga ona społecznikom i społeczniczkom zrealizować działania we współpracy z władzami samorządowymi i mieszkańcami.
Ci, którym nie są obojętne bieżące problemy czy dylematy, którzy chcą np. stworzyć miejsce spotkań, zintegrować mieszkańców z uchodźcami z Ukrainy, zadbać o tereny zielone lub lokalną historię - mogą swoje zgłoszenie wysłać do 5 marca. Katalog spraw jest otwarty, wszystko zależy od lokalnych problemów i pomysłów na ich rozwiązanie.
Jak podkreśla Joanna Załuska, dyrektorka akcji Masz Głos Fundacji Batorego, do akcji można zgłosić się z dowolnym tematem, pod jednym warunkiem, ma on dotyczyć spraw, które leżą w kompetencji władz samorządowych.
- Nasi koordynatorzy będą towarzyszyć uczestnikom przez kilka miesięcy, pomogą stworzyć plan działania, doradzą na kolejnych etapach pracy, a eksperci wyjaśnią zagadnienia prawne - dodaje Załuska.
Uczestnicy akcji Masz Głos działają we wszystkich województwach w Polsce, także oczywiście w podlaskim i mają szansę poznać się ze sobą podczas szkoleń i wizyt studyjnych, wymienić doświadczeniami, nawiązać współpracę.
Aby dołączyć do grona uczestników tegorocznej edycji akcji Masz Głos należy do 5 marca wypełnić formularz zgłoszeniowy. W drugim etapie odbywa się rozmowa telefoniczna z koordynatorem. Liczba miejsc jest ograniczona.
O wynikach rekrutacji zgłaszający się zostaną poinformowani do 13 marca przez stronę internetową akcji Masz Głos.
anna.kulikowska@bialystokonline.pl