To o niej Bogusław Kaczyński mówi, że prezentuje najwyższy kunszt sztuki wokalnej: "Pojawienie się Brodzińskiej na scenie wywołuje dreszcz emocji, a potem burzę oklasków. Potrafi ona jak nikt inny wzruszać i bawić, ujmuje nowoczesnością interpretacji i teatralną prostotą, lecz kiedy trzeba, zniewala należnym gatunkowi patosem. Potrafi obnosić po scenie kostiumy z maestrią godną największych."
Grażyna Brodzińska, pierwsza dama polskiej operetki. Zachwyca nie tylko głosem, ale też urodą. I choć na scenie króluje, w codziennym życiu zaskakuje skromnością. Urodziła się w Krakowie. Jest córką śpiewaczki Ireny Brodzińskiej i reżysera Edmunda Waydy oraz żoną aktora Damiana Damięckiego. Po ukończeniu szkoły baletowej trafiła do gdyńskiego Studia Wokalno-Aktorskiego Danuty Baduszkowej. Na scenie zadebiutowała podczas studiów w 1970 roku. Artystka ma na swoim koncie wiele nagrań telewizyjnych i radiowych. Koncertuje za granicą, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji, Austrii, Anglii. Gra główne role w czołowych przedstawieniach muzycznych.
Zaśpiewa również tenor Rafał Bartmiński, który ukończył katowicką Akademię Muzyczną. Po studiach związał się z Warszawską Operą Kameralną, gdzie debiutował jako Leński w "Eugeniuszu Onieginie" Czajkowskiego. Ma również w repertuarze m.in. partie Tamina w "Czarodziejskim flecie", Don Ottavia w "Don Giovannim" Mozarta oraz Nemorina w "Napoju miłosnym" Donizettiego.
Z dyrygencką batutą stanie Janusz Powolny, który współpracował niemal ze wszystkimi orkiestrami w Polsce i z wieloma zespołami zagranicznymi.
Koncert "Toskańskie słońce" odbędzie się w ramach 16. Dnia Miasta Białegostoku. Jego początek o godz. 20. Podczas tego wydarzenia zostaną też wręczone Nagrody Artystyczne Prezydenta Miasta Białegostoku.
Jesteśmy patronem medialnym Dni Miasta Białegostoku. Szczegółowy program.