Za pomocą mediów społecznościowych zmarłego urzędnika pożegnali białostoccy politycy:
Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku:
- Łąki kwietne, pięknie ukwiecone miasto, stawianie na bioróżnorodność to efekt Jego pracy, który na stałe odmienił Białystok. Jestem wdzięczny, że mogłem z Nim współpracować. Pokój Jego duszy
Rafał Rudnicki, wiceprezydent Białegostoku:
- Człowiek, który miał zawsze głowę pełną pomysłów, jak spowodować, by o naszych zielonych projektach mówiła cała Polska. To on m.in. stworzył w Białymstoku łąki kwietne, miejską pasiekę w centrum miasta, przebudował Akcent ZOO, dał drugie życie drzewom oraz wymyślił wyjątkową serię popularnonaukowych książek o bioróżnorodności naszego miasta...
Współpracowałem z nim przez ostatnich 7 lat, nadzorując Departament Gospodarki Komunalnej jako zastępca prezydenta. Pan Andrzej był jedną z najbardziej kreatywnych osób w urzędzie, dzięki czemu miasto zawsze wyglądało pięknie i kwitnąco. I choć nie ma ludzi niezastąpionych, to takiego wyjątkowego dyrektora od tych spraw już nie będę miał.
Panie Andrzeju, niech Pan tam na górze zadba o to, by też mieli tam tak pięknie i czysto jak mamy w Białymstoku.
Zbigniew Nikitorowicz, wiceprezydent Białegostoku:
- Wspaniały człowiek, wielki żal. Teraz będzie pielęgnował rajskie ogrody.
Adam Musiuk, radny miejski:
- Człowiek, który sprowadził do Białegostoku łąki kwietne i przepięknie ukwiecił miasto. Każda rozmowa z nim to, była rozmowa z wielkim profesjonalistą, ale i pasjonatem przyrody, bioróżnorodości oraz tego aby Białystok był piękny. Miałem zaszczyt z nim współpracować i wiem, że będzie go w Białymstoku brakować.
A tak wspomina współpracę ze zmarłym grupa Zielony Białystok, którą stworzył śp. Andrzej Karolski:
- Zapamiętamy Go jako człowieka niezwykle kreatywnego, pracującego z ogromną pasją i zaangażowaniem. Był pomysłodawcą i realizatorem wielu innowacyjnych projektów w naszym Mieście, dostrzeganych i docenianych w całej Polsce. Nie sposób wymienić wszystkich inicjatyw, których dokonał. Odpowiadał m.in. za działania związane są z poprawą jakości zieleni zorganizowanej, ochroną różnorodności biologicznej oraz rozbudową błękitno – zielonej infrastruktury.
Stworzył m.in. łąki kwietne, w tym pola słonecznikowe, z których był najbardziej dumny, Miejską Pasiekę z kolekcją zabytkowych uli, barcie i kłody bartne, zielone przystanki, Miejski Sad Edukacyjny, pierwszą w Polsce wieżę dla nietoperzy, czy parki kieszonkowe. Wymyślił i realizował duże projekty przyrodnicze, takie jak: „Bioróżnorodność Miasta Białegostoku”, w ramach którego wydaliśmy serię publikacji popularnonaukowych o tematyce przyrodniczej, „Drugie życie drzew” dotyczącego zachowania i badania martwych kłód drzew w parkach czy Program Ochrony Owadów Zapylających.
Będzie nam go brakowało. Pokój jego duszy.
24@bialystokonline.pl