Teatr Dramatyczny wraca do gry. I to z mocnym komediowym uderzeniem. "Węgierka" powita widzów premierowym spektaklem "Boeing, Boeing". Przedstawienie będzie można obejrzeć w najbliższy piątek (19.02).
- Pracowaliśmy z jednej strony w warunkach wygodnych, bo mieliśmy do dyspozycji scenę. Nie musieliśmy się dzielić ze spektaklami granymi wieczorem czy rano. Ale też ta praca była rozerwana przez kolejne lockdowny, zamknięcia, choroby i niezależne od nas wypadki i przypadki. Nie mniej jednak koniec wieńczy dzieło. Ja jestem bardzo zadowolony z tej pracy i z tych efektów, za co kolegom oficjalnie bardzo dziękuję - wspomina reżyser Witold Mazurkiewicz.
"Boeing, Boeing to perypetie Maksa i jego trzech narzeczonych (każda z nich to stewardessa innych linii lotniczych). Maks skrupulatnie notuje godziny odlotu i przylotu kolejnych samolotów. Wszystko idzie zgodnie z planem, dopóki na horyzoncie nie pojawia się Boeing – samolot szybszy niż inne. Reszty już nietrudno się domyślić – zmiana rozkładu lotów niszczy misternie skonstruowany harmonogram randek. W wybrnięciu z kłopotów pomaga Maksowi przybyły spod Grunwaldu kuzyn Paweł i zaciągająca ze Wschodu pomoc domowa Nadia.
- To historia pewnego poligamisty, który pełnymi garściami czerpie z życia i funkcjonując na granicy ryzyka, opierając się na pewnym systemie, który wywiedziony został z różnicy czasu i z różnicy między kompaniami lotniczymi, które latają według swoich harmonogramów, korzysta z tego, że trzy razy w tygodniu odwiedzają go różne kobiety, które są stewardesami z różnych narodowości - zdradza Witold Mazurkiewicz.
Na scenie będzie można zobaczyć Dorotę Białkowską-Krukowską, Arletę Godziszewską, Kamilę Wróbel-Malec, Paulę Gogol (gościnnie), Bernarda Banię i Dawida Malca.
- Na pewno w roli tego poligamisty nie mogłem czerpać z doświadczeń życiowych. Natomiast farsa jest trudnym gatunkiem. Trzeba być bardzo precyzyjnym ze wszystkim. Ostatnio mnie znajomy zapytał: "jak to jest, że wy gracie taki śmieszny spektakl i was to nie bawi?" Odpowiedziałem, że to jest ciężka orka. Przygotowania, próby, które myślę, że będą na tyle owocne, że widzowie będą się świetnie bawić - mówi Bernard Bania.
Realizatorzy:
Autor:
Marc Camoletti
Realizacja, kostiumy, opracowanie muzyczne i wizualizacje:
Witold Mazurkiewicz
Przekład:
Bartosz Wierzbięta
Asystent reżysera:
Dawid Malec
Scenografia:
Tomasz Tobys
Ruch sceniczny:
Paula Gogol
Inspicjent:
Jerzy Taborski
dorota.marianska@bialystokonline.pl