Szpital ukazany w "Botoksie" to nie fikcja z popularnych seriali czy folderów prywatnych sieci medycznych. To zakład pracy, gdzie codziennie wylewają się krew, pot i łzy. W jego murach splatają się losy czterech kobiet. Daniela (Olga Bołądź) pracę w służbie zdrowia zaczyna jako ratowniczka medyczna, jeżdżąc na akcje z bratem Darkiem (Tomasz Oświeciński). Poddając się licznym zabiegom medycyny estetycznej, z brzydkiego kaczątka zmienia się w bezwzględną, odnoszącą sukcesy przedstawicielkę koncernu farmaceutycznego. Magda (Katarzyna Warnke) jest ginekologiem położnikiem. Swoją renomę zbudowała jako etatowa specjalistka od aborcji. Gdy sama zachodzi w ciążę, jej konflikt z ordynatorem (Janusz Chabior) wchodzi w dramatyczną fazę i zwierzchnictwo szpitala próbuje pozbawić ją pracy. Poukładany świat cenionej chirurg – Patrycji (Marieta Żukowska) rozsypuje się, gdy kobieta dowiaduje się o zdradzie męża. Podkopane poczucie wartości popycha ją w kierunku ginekologii estetycznej i kobiecego libido. Swoje odkrycia Patrycja chce sprawdzić w związku z metroseksualnym Michałem (Piotr Stramowski), który jest zaprzeczeniem mężczyzny. Beata (Agnieszka Dygant) to lekarka SOR-u, która w wypadku motocyklowym traci narzeczonego. Samotna kobieta uśmierza ból, uzależniając się od silnych leków opioidowych, które wykrada w szpitalu. Wówczas poznaje Marka (Sebastian Fabijański), sanitariusza, który ukrywa przed światem własny sekret.
Drugą premierą jest film "Linia życia", w którym pięcioro studentów medycyny pragnie poznać tajemnicę tego, co niedostępne człowiekowi. Chcąc dowiedzieć się, co znajduje się tuż za granicą życia, biorą udział w niebezpiecznym, śmiałym eksperymencie. Poprzez czasowe zatrzymywanie akcji serca doświadczają stanów bliskich śmierci. Coraz bardziej ryzykowne badania zmuszają młodych ludzi do skonfrontowania się z grzechami przeszłości oraz paranormalnymi konsekwencjami wtargnięcia na "drugą stronę".
W kinie Forum aż 3 premiery. Pierwszą jest "Maudie" - piękna i wzruszająca historia miłosna oparta na życiu kanadyjskiej artystki - malarki Maude Lewis. Film zdobył Nagrodę Publiczności na Festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym.
Kolejną nowością są "2 noce do rana" - historia niespodziewanego romansu między francuską architektką oraz fińskim DJ'em. Caroline, francuska architektka, i Jaakko, didżej z Finlandii, spotykają się w Wilnie, gdzie ona załatwia interesy, a on ma zagrać koncert. Spędzają razem noc, ale przypadkowa przygoda przeradza się w coś więcej, gdy chmura wulkanicznych popiołów zasłania niebo i sprawia, że wszystko loty zostają odwołane.
Do filmu zostanie dołączona krótka animacja Marty Pajek „Figury niemożliwe i inne historie II”. Film otrzymał nagrodę Srebrnego Lajkonika w Konkursie Polskim na Krakowskim Festiwalu Filmowym w 2016 roku. Znalazł się również w konkursie Polskie Filmy Krótkometrażowe 16. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu.
Wreszcie "Mięso" - metaforyczna, ubrana w konwencję horroru, feministyczna opowieść o dorastaniu, samotności, niezrozumieniu. Wszyscy w rodzinie Justine są lekarzami weterynarii i zdeklarowanymi wegetarianami. Justine w wieku 16 lat jest znakomitą, obiecującą uczennicą. Kiedy zaczyna studia, trafia w sam środek dekadenckiego, bezlitosnego i kuszącego niebezpieczeństwem świata. W pierwszym tygodniu otrzęsin, próbując dostosować się do środowiska, w które trafiła, łamie rodzinną tradycję i po raz pierwszy próbuje surowego mięsa. Wkrótce przyjdzie jej zmierzyć się z nieoczekiwanymi konsekwencjami swego postępowania, co więcej, zacznie odkrywać swoje prawdziwe – demoniczne "ja".
W filmie Julii Ducournau widzowie zobaczą m.in. Garance Marillier i Ellę Rumpf. Obraz "Mięso" zadebiutował podczas Festiwalu Filmowego w Cannes, gdzie spotkał się z entuzjazmem krytyków.
Repertuar kin
anna.d@bialystokonline.pl