Sztuka bez granic. Wizyta na Bojarach i w cyfrowym świecie

2019.10.03 12:21
Piąte spotkanie w ramach projektu "Sztuka bez granic" przed nami. Uczestnicy zwiedzą jedną z dzielnic Białegostoku - Bojary - oraz wezmą udział w warsztatach digitalizacji.
Sztuka bez granic. Wizyta na Bojarach i w cyfrowym świecie
Fot: Sztuka bez granic

Bojary i cyfrowy świat

W weekend (5-6.10) odbędzie się piąte spotkanie w ramach projektu "Sztuka bez granic" Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Uczestnikami są dzieci z Białegostoku oraz uczniowie z Grodna uczący się języka polskiego. Jesienią do projektu dołączą także mali pacjenci Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku.

W sobotę na uczestników czeka technologiczna gratka - warsztaty digitalizacji w Muzealnej Pracowni Digitalizacji. Tego dnia dzieci wezmą również udział w warsztatach plastycznych w Ratuszu i poznają sekrety skutecznej autoprezentacji, które pomogą im z powodzeniem komunikować się z innymi od swojej najlepszej strony.

W niedzielę dzieci wezmą udział w spacerze edukacyjnym zabytkowymi ulicami Białegostoku i zwiedzą jedną z najbardziej niezwykłych dzielnic miasta - Bojary. Po południu zaplanowano warsztaty fotograficzne zainspirowane wielokulturowym dziedzictwem Podlasia.

Kolejne i zarazem ostatnie spotkanie zaplanowane jest na 19 października.

Etapy projektu "Sztuka bez granic"

W ramach pierwszej fazy projektu "Sztuka bez granic" realizowane są kilkumiesięczne interdyscyplinarne warsztaty z zakresu sztuk pięknych i nowych mediów, wsparte wyjazdami terenowymi. Prace i zajęcia z dziećmi oparte są o zbiory Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Uczestnicy biorą udział w serii warsztatów: rzeźbiarskich, literackich, malarskich, designerskich, introligatorskich, teatralnych, warsztatach z digitalizacji w Muzealnej Pracowni Digitalizacji, warsztatach fotograficznych inspirowanych lokalną architekturą drewnianą oraz wielokulturowością regionu, warsztatach z autoprezentacji i spacerach edukacyjnych po Białymstoku. W ciągu kilku weekendów odbywają się także wyjazdy krajoznawcze po naszym województwie.

Druga część projektu będzie polegała na przygotowaniu wydawnictwa edukacyjnego, jesiennej wystawy plenerowej oraz na otwarciu w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego ekspozycji złożonej z prac uczestników. Działania realizowane są pod okiem doświadczonych artystów, animatorów i muzealników związanych z Podlasiem.

Projekt zakończy się przeprowadzeniem warsztatów artystyczno-terapeutycznych w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku w okresie od października do grudnia, przygotowanych na podstawie utworzonej podczas projektu koncepcji zajęć oraz wydanej specjalnie publikacji.

Rekrutacja do projektu została zakończona, a uczestnicy pracują w stałych grupach w przeciągu kilku miesięcy regularnych spotkań.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Portal BiałystokOnline jest jego patronem medialnym.

Zobacz też: "Sztuka bez granic" na Bojarach i w cyfrowym świecie

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1486 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39