Spotkanie z cyklu "Czy sztuka jest potrzebna i dlaczego?"

dodane dnia: 2010-01-13 przez: cmg03
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2010-01-18
Zapraszamy na pierwsze w 2010 roku spotkanie z cyklu Czy sztuka jest potrzebna i dlaczego?

Materiały z 13. Biennale Sztuki Mediów WRO zaprezentuje Małgorzata Sobolewska.

WRO 09 Flash - dynamiczny skrót wydarzeń Biennale WRO 09, pozwalający przedstawić na podstawie dokumentacji wideo ważniejsze wydarzenia i omówić najnowsze tendencje w sztuce medialnej. Wybrany zestaw zarejestrowanych podczas WRO konkursowych i pozakonkursowych performansów, działań w przestrzeni miejskiej i dokumentacji instalacji medialnych, pozwala przedstawić postawy i osobowości oraz zagadnienia dotyczące obecnej sytuacji sztuki.

WRO 09 International Video Tour - obszerny dwuczęściowy wybór prac wideo z międzynarodowego konkursu pokazujący zróżnicowany tematycznie i formalnie zestaw najciekawszych prac, oddający współczesne nurty, tendencje i osobowości aktywne na polu sztuki wideo. Dwa zestawy aktualnych, wyrafinowanych kompozycji wizualnych - eksperymenty formalne, próby nowej narracji, dokamerowe inscenizacje, wreszcie recycling istniejących materiałów.

Część pierwsza to zestaw ośmiu krótkich form wideo: delikatne i pełne niuansów obrazy Annji Krautgasser i Seoungho Cho, found footage Philipa Widmanna, wideoperformans z użyciem found footage Johanny Reich, zapis performansu w przestrzeni miejskiej Devisa Venturelli, dynamiczna aranżacja wnętrza w filmie Haralda Hunda i Paula Horna, wreszcie ironiczne rozważania grupy Artterror na temat ontologii elektronicznego obrazu oraz przewrotne sieciowe działanie komunikacyjne Joe Hiscotta.

Część druga zawiera nagrodzone w konkursie prace wideo Wei Liu i Nicolasa Provosta, zestawione z dwiema dłuższymi eksperymentalnymi formami. Realizacja wideo Mary Mattuschki i Chrisa Haringa to nowatorska, odmienna i od filmu i od spektaklu telewizyjnego forma dramatyczna. Z kolei autobiograficzny i ironiczny, anarchistyczny i zarazem propagandowy charakter ma inscenizowany dokument Istvana Kantora, artysty i anarchisty, znanego także jako Monty Cantsin - twórca neoizmu, radykalnego ruchu politycznego. Prace w tym zestawie wynikają z prób określenia się wobec takich gatunków i zabiegów jak dokument, rejestracja, inscenizacja.

Godz. 17.00,
Wstęp wolny.
Miejsce imprezy
ul. Mickiewicza 2
15-222 Białystok

1597 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39