Solidny występ białostockiego klubu. Zatoka Gdańska okazała się szczęśliwa

2021.07.08 12:29
W minioną sobotę i niedzielę (3-4.07) rozegrana została II runda Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej. Białostocki Dżygit Boatshop Sailing Team zawody ukończył na 13. miejscu.
Fot: Dżygit Boatshop Sailing Team

Przed startem II rundy Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej ekipa Dżygit Boatshop Sailing Team zaliczyła na wodach Zatoki Gdańskiej dwudniowy trening, który miał pomóc zająć dobrą pozycję podczas głównych zawodów. Plan się powiódł, bo w większości wyścigów dżygity walczyły o czołowe miejsca, jednak momentami brakowało odpowiedniego wykończenia zaplanowanych ataków, a ponieważ również manewry były chwilami wolne, ostatecznie na mecie białostocki klub notował lekki spadek.

Dżygit Boatshop Sailing Team po pierwszym dniu rozgrywanych w Zatoce Gdańskiej regat uplasował się na 14. lokacie. Niedziela powitała zawodników słabym wiatrem, który ustabilizował się dopiero po południu. Podczas drugiej fazy zmagań dżygity odrobiły część strat, co pozwoliło w końcowej klasyfikacji zająć pozycję numer 13. Jest to dobry wynik, który każe sądzić, że ekipa z północno-wschodniej Polski w Ekstraklasie zdoła pozostać. Aby to osiągnąć, drużyna musi utrzymać niezłe pływanie i odważniej atakować przeciwników, a Podlasianie już kilkukrotnie pokazali, że potrafią to robić.

Dżygit Boatshop Sailing Team reprezentowali: Tomasz Kulesza, Paweł Kulesza, Adam Konecki i Robert Dąbrowski. W ramach II rundy rozegrano łącznie 26 wyścigów.

Kolejna runda Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej odbędzie się w połowie sierpnia w Szczecinie.

Wyniki II rundy Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej (Gdynia)