- Dobre wyniki w rankingach, wysokie oceny Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz PKA to efekt konsekwentnego rozwoju, w który wkładamy wiele wysiłku - podkreśla prof. Leonard Etel, Dziekan Wydziału Prawa UwB. W naukę i dobrą dydaktykę watro i trzeba inwestować. My jesteśmy o tym przekonani, dlatego systematycznie wspieramy rozwój swojej kadry: m.in. dofinansowujemy publikacje, naukowe wyjazdy zagraniczne, motywujemy do pozyskiwania grantów badawczych. Robimy też wiele, by umiędzynarodowić kształcenie, stąd bogata oferta zajęć w językach obcych i szkoły prawa obcego, jakie organizujemy z myślą o naszych studentach. Autorzy rankingu to docenili - dodał dziekan wydziału.
Rzeczpospolita oceniała wydziały uwzględniając 3 grupy kryteriów: potencjał naukowy, jakość kształcenia i współpracę z zagranicą. Sukces w rankingu to kolejny dowód na bardzo wysoki poziom nauki i dydaktyki na białostockim Wydziale Prawa. Jednostka już dwukrotnie uzyskała najwyższą, pierwszą kategorię naukową przyznawaną przez resort nauki. W grudniu 2011 otrzymała też - jako jeden z zaledwie dwóch wydziałów prawa w Polsce, obok UJ - ocenę wyróżniającą Polskiej Komisji Akredytacyjnej za kształcenie na kierunku "prawo".
Na Wydziale Prawa UwB kształci się obecnie ok. 3,5 tysiąca studentów. Najwięcej, blisko 2 tysiące, na prawie. W bieżącym roku akademickim oprócz prawa, administracji i europeistyki ruszył jeszcze jeden kierunek: niestacjonarne bezpieczeństwo narodowe I stopnia. Po wakacjach wydział uruchomi także studia stacjonarne oraz niestacjonarne II stopnia w tym zakresie.